100 osób chce wymienić piece

Do poniedziałku w Urzędzie Gminy można było składać deklaracje chęci uczestnictwa w programie modernizacji domowych kotłowni. Z dofinansowania na wymianę pieca chce skorzystać 100 mieszkańców.

- Łącznie do Urzędu płynęło 100 wniosków, co w stosunku do ilości deklaracji złożonych w minionym roku, stanowi prawie dwukrotny wzrost – informuje Urząd Gminy.

Mieszkańcy mogli składać wnioski z podziałem na trzy źródła dofinansowania: z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środków własnych gminy oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów. Największy  zainteresowaniem cieszyła się druga opcja, z której chciałoby skorzystać 70 osób. Z kolei o środki z WFOŚiGW zamierza starać się 28 mieszkańców, a z MJWP – 2 osoby.

- Przed nami następujące działania: sprawdzenie wniosków pod względem ich kompletności, oszacowanie kwoty złożonych wniosków i podanie informacji jaką kwotę należy zabezpieczyć w budżecie oraz monitoring naborów wniosków do WFOŚiGW – informują urzędnicy.

Jabłonna Dla Mieszkańców

3 thoughts on “100 osób chce wymienić piece

 • 21 lutego 2018 at 16:35
  Permalink

  do boju Wydział Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Rozwoju ! Chcemy 1000 pieców rocznie wymienionych !

  Reply
 • 1 marca 2018 at 14:21
  Permalink

  Łukasz, zalecałbym jednak ostrożność w naśladowaniu mnie:-) Nie chciałbym byśmy wytworzyli jakiś kult, którego członkowie po mojej śmierci popełniają masowe samobójstwo czy coś w tym stylu:-) Natomiast jeśli chcesz swoje mieszkania komuś przekazać, to bardzo chętnie podam nazwę, NIP, itp dane Stowarzyszenia, któremu ja przekazałem w darowiźnie część swoich mieszkań. Zarówno mnie jak i obdarowanym będzie niezmiernie miło:-) A propos kosztów budowy Mieszkania +. W odróżnieniu od Jarka, Rolanda, Przemka i innych osób zajmujących się w Mzuri Investments remontem kamienic oraz budową małych czynszówek, nie posiadam żadnego doświadczenia budowlanego. Ty też pewnie masz dużo większe, skoro sam budujesz dom:-) Ale znam się trochę na biznesie:-) PLN 2500 za m.kw. to dziś wynosi marża wielu deweloperów i stąd wiem, że nie zgodzą się budować mieszkań w cenie, która jest równa zaledwie ich normalnej marży rynkowej:-) Nawet jeśli działka miałaby być przekazana za darmo (akurat wiem z biznesu, że nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch) to gdzie koszty administracji związanej z załatwianiem papierków, koszty materiałów (rosnące ostatnio dość mocno), robocizny (zdaje się, że rząd podniósł ustawową płacę minimalną?), finansowania?

  Reply
 • 2 marca 2018 at 14:03
  Permalink

  Łukasz, zalecałbym jednak ostrożność w naśladowaniu mnie:-) Nie chciałbym byśmy wytworzyli jakiś kult, którego członkowie po mojej śmierci popełniają masowe samobójstwo czy cośw tym stylu 🙂 Natomiast jeśli chcesz swoje mieszkania komuś przekazać, to bardzo chętnie podam nazwę, NIP, itp dane Stowarzyszenia, któremu ja przekazałem w darowiźnie część swoich mieszkań. Zarówno mnie jak i obdarowanym będzie niezmiernie miło:-) A propos kosztów budowy Mieszkania +. W odróżnieniu od Jarka, Rolanda, Przemka i innych osób zajmujących się w Mzuri Investments remontem kamienic oraz budową małych czynszówek, nie posiadam żadnego doświadczenia budowlanego. Ty też pewnie masz dużo większe, skoro sam budujesz dom:-) Ale znam się trochę na biznesie:-) PLN 2500 za m.kw. to dziś wynosi marża wielu deweloperów i stąd wiem, że nie zgodzą się budować mieszkań w cenie, która jest równa zaledwie ich normalnej marży rynkowej:-) Nawet jeśli działka miałaby być przekazana za darmo (akurat wiem z biznesu, że nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch) to gdzie koszty administracji związanej z załatwianiem papierków, koszty materiałów (rosnące ostatnio dość mocno), robocizny (zdaje się, że rząd podniósł ustawową płacę minimalną?), finansowania?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *