Akcja Zima przebiegła sprawnie

Od zakończenia ferii zimowych minęło już parę tygodni. Postanowiono zatem podsumować akcję, którą zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Sportu. - Po raz pierwszy zanotowaliśmy sytuację, że nie zabrakło miejsc. Są dwa powody. Nie możemy jednak rozstrzygnąć w tej chwili, który był ważniejszy: czy dzieci chorowały czy zadziałał Program 500+ - mówił dyrektor Grzegorz Przybyłowicz.

Jak okazuje się tegoroczny zimowy wypoczynek, różnił się od tego, który był organizowany przez GCKiS w poprzednich latach. Pierwszy raz zdarzyło się, że rodzice lub opiekunowie opłacili zajęcia dla wszystkich zapisanych dzieci.

- Jest to prawda, że Program 500+ zadziałał w naszej gminie. Nie było widać problemów z płatnościami. Karta Dużej Rodziny też zadziałała, ale z niej skorzystało około 15 rodzin. Dzieci przyjmowaliśmy do ostatniej chwili, ponieważ były miejsca - informuje G. Przybyłowicz.

Dyrektor dodał również, że gmina w terminie podpisała umowy z nauczycielami, dzięki czemu ci wiedzieli za ile pracują i gdzie pracują. Akcja odbywała się w godzinach 8.00-18.00, dużą frekwencją cieszyły się wycieczki. G. Przybyłowicz przyznał, że nie odnotowano żadnych negatywnych zdarzeń.

Jabłonna Dla Mieszkańców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *