Barbara Serafin złotą medalistką

Gmina Jabłonna może pochwalić się wyjątkowymi, odnoszącymi sukcesy sportowcami. Jednym z nich jest Barbara Serafin, która w miniony weekend została złotą medalistką Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu.

Od 13 do 15 lipca na 50-metrowym basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu. W zawodach Jabłonnę reprezentowała Barbara Serafin, która razem z koleżankami z klubu G-8 Bielany zdobyła w piątek złoty medal w sztafecie 4 x 200 metrów.

W sobotę Basia i jej koleżanki zdobyły srebrny medal w sztafecie 4 x 100 metrów tracąc 0,13 sekundy do sztafety, która zajęła 1. miejsce. Warto dodać, że obie sztafety uzyskały czas lepszy od rekordu Polski.

Basia zaprezentowała się równie rewelacyjnie w startach indywidualnych. Zarówno w piątek jak i sobotę awansowała do popołudniowych finałów A. W piątek wywalczyła 5. miejsce w Polsce na dystansie 200 metrów a w sobotę 9. na dystansie 400 metrów.

Tekst i fot. Adam Serafin

Źródło: Urząd Gminy

2 thoughts on “Barbara Serafin złotą medalistką

 • 18 lipca 2018 at 09:29
  Permalink

  W czerwcu tego roku Ola Przybysz, córka zdobyła Mistrzostwo Polski Młodziczek z klubem Lts Legionovia. Jest siatkarą od 5 lat a swoje pierwsze kroki stawiała w klubie Lotos Jabłonna. Mariusz Przybysz

  Reply
 • 19 lipca 2018 at 05:22
  Permalink

  Jak to pięknie wygląda gdy ojciec o córce pisze. Mamo chwalą nas

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *