Nie będzie remontu Królewskiej

Nie będzie remontu Królewskiej

Prawdopodobnie dopóki Jarosław Chodorski będzie wójtem, mieszkańcy ul. Królewskiej w Jabłonnie nie mają co liczyć na remont ich drogi i chodnika. - To nie będzie wykonane - wójt odpowiedział jednemu z mieszkańców podczas zebrania sołeckiego.

W ubiegłym miesiącu w Domu Ogrodnika odbyło się zebranie wiejskie, podczas którego poruszono temat ul. Królewskiej. Mieszkańcy narzekają, że chodnik jest zniszczony i raz po raz można napotkać na nim nawet 30-centymetrowe dziury, z kolei jezdnia jest zapadnięta, przez co wody opadowe spływają do kanalizacji.

- Przez 3 lata nie może pan wyremontować ul. Królewskiej i chodnika na ul. Królewskiej. Czy w tym roku będzie prowadzony tam remont z bieżącego utrzymania dróg? - zapytał mieszkaniec.

- Część (Jabłonny – red.), w której pan mieszka, ma już wszystko. Chodnik, kanalizację, wodociąg, piękną drogę z kostki, a inni mieszkańcy nie mają nic. To nie będzie wykonane - odpowiedział wójt Chodorski.

Kiedy mieszkaniec zwrócił uwagę, że chodnik jest pozarywany, wójt stwierdził, że ubytki w chodniku i drodze nie pojawiły się w ostatnich trzech latach (czyli od kiedy J. Chodorski jest wójtem).

Temat ul. Królewskiej ponownie poruszono na spotkaniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

- Jeśli pan wójt powiedział to oficjalnie na zebraniu, to my możemy stawiać wnioski, a pan wójt i tak zrobi, co będzie chciał - powiedział wprost Zenon Chojnacki, przewodniczący komisji.

Mieszkańcy tego rejonu Jabłonny raczej nie powinni spodziewać się zbyt wielu inwestycji, dopóki J. Chodorski będzie wójtem.

Jabłonna Dla Mieszkańców

20 komentarze/y

 1. nie tylko Królewska, ale i słynny alfavvet, ulice Ekologiczna ,Dereniowa, i wiele wiele innych nie bedzie realizowane. Dlaczego pewnie ktos spyta ? ano dlatego że panuje kunktatorska “polityka” prywatnych interesów . Bo jak wytłumaczyc ze radny nie dba o dobre wykonanie ulicy przy której mieszka a z wielkim hukiem wspiera asflatowanie odleglej ulicy malo uczęszczaanej, jak wytłumaczyc brak zainteresowania radnego o kontynuacje rozwiazania problemu komunikacyjnego na własnym terenie wobec duzej aktywnoaci wobec zupełnie innego terenu. Jak wytlumaczyć bezsilność w działaniu radnych wobec beztroskiej polityki wójta. Zabawa trwa i mozna powiedzieć ze za wójta Jaroslawa jedz pij i popuszczaj pasa a dyskusjom nie ma końca….. jak za króla Sasa……..

 2. problem w tym, że Chodorski ma tu rację. Kostki, chodniki, latanie na skrócie, z którego korzystają głównie mieszkańcy Legionowa oraz ciężarówki Lidla. Tymczasem w wielu innych miejscach nie ma żadnego z tych elementów. Nawet Lidla 🙂

 3. Rozumiem, że JDM w każdym tygodniu będzie opisywała każdą z nierówności na każdej z ulic Gminy. Ostatnio jadąc z Królewskiej na Listopadową zauważyłem tak kilka nierówności i oczywiście za mało progów zwalniających.
  Proponuje zatem, że zarówno na Jaśminowej jak i Królewskiej mieszkańcy powinni wnioskować o zamontowanie na nich więcej takich progów. Powyższe na pewno spowoduje, iż każda nierówność nie będzie tak odczuwalna jak teraz- no i samochody nie będą jeździć z prędkością 40 tylko 20.
  Progi są oczywiście potrzebne ale przy przejściach dla pieszych oraz szkołach.

  • byś się zdziwił, ile ludzie potrafią zapier… przez progi spowalniające.

 4. Z to w gazecie propagandowej niewieści same cuda znad Wisły. Jakieś wyważenie musi być. Na pewno dobrze nie jest.

  • lubię czytać Wieści bo tam na kazdej stronie Jarus tak pieknie się pieści

 5. A ja mam pytanie do mieszkańców po drugiej stronie, czyli Szarych Szeregów/Okulickiego. Czy też drżą Wam domy jak cieżarówki zaczęły tędy jeżdzić przez progi zwalniające?

 6. W związku z zamontowaniem progów nie odczuwamy żadnego dyskomforu, widocznie zostały dobrze zrobione.

 7. forma do mieszkańców sugeruje że pisze urzędnik gminy
  nick iwona wcześniej nie pisał.
  Czy to jest Pani Iwona z inwestycji która się zwalnia i już też leje na Wójta?
  Brawo, prosimy o więcej

 8. Urzędnicy też ludzie. Nie wszyscy należą do “fundacji”. Widzą co się dzieje, jaki “menagier” takie problemy, niestety z tym “menagierem” sa od samego początku. Jeśli chłop ma choć trochę poczucia wstydu to powinien podać się do dymisji.

 9. Szanowni Państwo, jestem po prostu mieszkańcem innej części gminy, też prosimy o progi zwalniające ale obawiamy się czy one rzeczywiście są skuteczne i nie powodują więcej szkody w postaci np. drgań niż pożytku. Tylko tyle, żadnego drugiego dna. A Wy od razu jatka na wójta. Trochę obiektywizmu, zastanawiam się czy to nie jest tak, że najwiecej wójta krytykują ci, którzy nie mogą znieść faktu że przyszedł ktoś nowy i dla nich skończyła się “ojczyzna dojna”.

  • Dla jednych sie skonczyla, a dla innych zaczela “ojczyzna dojna”. Niestety ani jedeni ani drudzy oprocz “krecenia walkow” nic nie potrafia. 😜😄

  • Obiektywizm pani Iwono nie zależy od tego, z której strony obiektywu Pani patrzy. Domniemam, że patrzy Pani z tej samej strony co wojt. To nie jest obiektywizm! Odnośnie “nowy” to nie znaczy że lepszy. Również nie znaczy, że “stary” jest lepszy. Powinien mieć przede wszystkim kompetencje, a tak nie jest. Obiektywizm jest wtedy jeśli ktoś potrafi to dostrzec.

  • oj Iwa widzę że lubisz przebierani w fatałaszki, oj ty swintuszku mały 😉 a tak obiektywnie to chodzi o progi czy Jarusia zwanego Czarusiem, nio nio i ciam ciaram mniam mniam 😉

  • a może wystarczy, jak pani poczyta jakie są i jak działają poszczególne rodzaja szykan drogowych i wróci pani do pisania, ale PO LEKTURZE?

 10. Odmawiajcie różaniec może coś to da on odmawia to może coś da! Jest dumny

 11. Proponuje, zeby Fryzjer odmowil Rozaniec w intencji nowego madrego gospodarza o prawdziwych (popartych dowodami, a nie fikcyjnymi opowiesciami) menadzerskich zdolnosciach dla gminy Jablonna oraz o to, aby w jego mozgu nie podsuwal mu mysli o ponownym kandydowaniu.

Komentarze