Nie budują parkingów, bo nie ma terenów

W kadencji wójta Chodorskiego jednym z najbardziej niedoinwestowanych obszarów na terenie gm. Jabłonna są osiedla znajdujące się za obwodnicą. Mimo że gmina posiada 253 ogólnodostępne miejsca parkingowe, jak dotąd nie wybudowała w tej części Jabłonny ani jednego parkingu. Co więcej, na osiedlach ciągle przybywa nowych mieszkańców.

Sprawdziliśmy, czy w Jabłonnie kierowcy nie mają problemów z parkowaniem swoich aut. Jak okazuje się, na terenie naszej gminy funkcjonuje 253 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, 11 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz 4 miejsca dla autobusów szkolnych. A jak jest w samej Jabłonnie? Zdecydowana większość z znajduje się właśnie w stolicy naszej gminy - aż 187 miejsc parkingowych i 9 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Kierowcy mogą więc zaparkować przy Urzędzie Gminy, na Skwerze Armii Krajowej, przy przedszkolu "Bajkowy Dom", Domu Ogrodnika, Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej, przed przychodnią zdrowia czy na ul. Złotej Renety.

- Nie zlokalizowano natomiast żadnych miejsc parkingowych przy osiedlach Leśna oraz Bukowy Dworek, ponieważ nie ma tam wolnych terenów pod parkingi - tłumaczy Michał Smoliński z Urzędu Gminy.

Problemów z parkowaniem nie mają jedynie mieszkańcy Przylesia. Trzeba jednak zaznaczyć, że parkingi znajdujące się przy ul. Akademijnej nie są własnością gminy, natomiast miejsca parkingowe usytuowane wzdłuż ul. Przylesie, które znajdują się na gruncie w użytkowaniu wieczystym gminy, zostały wybudowane przez SMLW.

W ostatnich latach gmina budowała parkingi jedynie w Chotomowie - 10 miejsc powstało przy myjni samochodowej tuż przy ul. Kościelnej oraz 8 przy ośrodku zdrowia. Obecnie na terenie Chotomowa funkcjonuje 69 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz 2 miejsca dla autobusów szkolnych.

Jabłonna Dla Mieszkańców

5 thoughts on “Nie budują parkingów, bo nie ma terenów

 • 20 lipca 2017 at 19:29
  Permalink

  to takie stałe skamlanie na jedno kopyto……….pewien widz w kinie na komedi siedzi i placze, pytaja go sasiedzi co sie stało ? Ów kinoman rzekł był ze fotelem przyciął sobie nabiał, na co widz z prawej rzcze to wsał i uwolnij klejnoty z pułapki. na co pokrzywdzony jeszcze głosniej ryczy ze mu sie nie chce……buuuuuuuuu……….

  Reply
 • 20 lipca 2017 at 19:48
  Permalink

  Fundacyjne to chcieliby, żeby pisać o nich tylko dobrze. Ale na dobrze to trzeba zasłużyć. To nie jest gazeta propagandowa typu “niewieści fryzjerskie”, gdzie piszą na jedno kopyto, czyli istne barbershow.

  Reply
 • 20 lipca 2017 at 19:51
  Permalink

  Za przeproszeniem za miast budowy drogi w przyszłości koło os. Bukowy Dworek mogł by powstać dodatkowy parking. Ale nie powstanie droga, wytnie sie trochę drzew I po sprawie. Głupkowate myślenie ‘kochanego’ Chodorskiego znów wychodzi.

  Reply
 • 20 lipca 2017 at 21:04
  Permalink

  Bo mamy internetowego wojta. Teraz udaje ze nadzoruje kanalizacyje koń by się uśmiał, gdzie on był jak rok było rozkopane i nikogo nie było? Tylko żeby lakierki mu się nie pobrudziły. Kto to widział nadzór w garniturze?

  Reply
 • 20 lipca 2017 at 21:53
  Permalink

  Pan Redaktor już chyba nie ma umiaru jak moderować tematy aby dowalić (czytaj dop…..) Wójtowi.
  Wiedzą powszechną jest że poprzedni włodarze Gminy ( Wójt i Rada Gminy) rozprzedali grunty gminne za śmieszne pieniądze. Proszę Szanownego Pana Redaktora żeby wzniósł się na wyżyny swojej sztuki dziennikarskiej i przybliżył historię prywatyzacji gruntów gminnych w naszej najnowszej historii. Chętnie sam się dowiem jakie to ma przełożenie na byłych Radnych, którzy już się spełnili i obecnych .

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *