Chotomowscy uczniowie pomagają przed świętami. Brawo!

Uczniowie chotomowskich szkół po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. W szkole podstawowej i gimnazjum były prowadzone zbiórki na rzecz potrzebujących rodzin. Efekty są imponujące.

- W sumie zapakowaliśmy 54 kartony z żywnością, środkami czystości, artykułami gospodarstwa domowego, ubraniami i innymi rzeczami. Poza tym było co najmniej 6 toreb prezentowych, jeden wielki worek używanych ubrań, dwa rowerki i pralka. Zebraliśmy także niebagatelną sumę 1072 zł 37 gr. Pieniądze przeznaczyliśmy na zakup kurtek i ubrań dla dzieci, takich jak: bluzy, dresy, bielizna, rajstopki jak również rzeczy, których jeszcze brakowało. Były to: suszarka do ubrań , garnki, koc, kołdry i poduszki – informuje Szkoła Podstawowa w Chotomowie, która uczestniczyła w akcji "Szlachetna Paczka".

Na stronie internetowej "podstawówki" można również przeczytać, że po dokonaniu zakupów, z powyższej kwoty zostało jeszcze 306 zł i 31 gr. Pieniądze zostały przeznaczone na świąteczne paczki dla rodziny związanej z chotomowską szkołą, jak również innej rodziny ze "Szlachetnej Paczki", która zamieszkuje w okolicy.

Także gimnazjaliści z Chotomowa otworzyli szerzej serca dla innych.

- Gimnazjaliści oraz ich Rodzice włączyli się w akcję "Zbiórka żywności i artykułów gospodarstwa domowego" organizowaną w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski. Z zebranych produktów powstała piękna paczka, która w czwartek 17 grudnia trafiła do rodziny mieszkającej na terenie naszej gminy - informuje Publiczne Gimnazjum w Chotomowie.

DS, fot. Szkoła Podstawowa w Chotomowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *