Daniel G. znęcał się nad niemowlakiem

W piątek (7.09) jeden z asystentów rodziny współpracujący z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jabłonnie, podczas wykonywania swych obowiązków na rzecz jednej z chotomowskich rodzin, zauważył obrażenia u 2 miesięcznego chłopca.

Dziecko miało liczne siniaki i złamania. Na miejsce wezwano Ratownictwo Medyczne. Lekarz nie miał wątpliwości, że wobec niemowlęcia była stosowana przemoc fizyczna. Na miejsce interwencji wezwano policję. Policjanci zatrzymali 29-letniego ojca dziecka Daniela G.

Badania przeprowadzone w szpitalu oraz opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej potwierdziły liczne obrażenia ciała dziecka w postaci złamań żeber, kości łonowej, kości czaszki, a także zasinienia w obrębie całego ciała.

Daniel G. został doprowadzony do prokuratury i przesłuchany gdzie usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą nieporadną ze względu na wiek. Podejrzany częściowo przyznał się do popełniania zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia, które są analizowana także w kontekście odpowiedzialności karnej innych osób.

Sąd Rejonowy w Legionowie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dziecko przebywa w szpitalu. W toku dalszego śledztwa prokurator będzie uzupełniał na bieżąco dokumentację medyczną, co może skutkować zmianą kwalifikacji prawnej czynu. Jednocześnie prokurator zwrócił się do sądu rodzinnego o przeprowadzenie stosownego postępowania wobec niewłaściwego wykonywania władzy rodzicielskiej wobec dziecka.

MK/Wirtualne Legionowo

One thought on “Daniel G. znęcał się nad niemowlakiem

  • 12 września 2018 at 10:57
    Permalink

    Duża kara dla ojca dziecka znęcanie się nad synem

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *