Dyrektor z podwyżką

Iwona Michalska, dyrektor Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jabłonnie otrzymała podwyżkę. Teraz miesięcznie zarabia 10.720 zł.

Wójt Jarosław Chodorski - dzień po wygranych wyborach - wydał zarządzenie, zgodnie z którym podwyższył wynagrodzenie dyrektora SZPZOZ. Do tej pory I. Michalska zarabiała miesięcznie 9.400 zł, natomiast po podwyżce będzie inkasować 10.720 zł.

Mimo że zarządzenie zostało wydane w listopadzie, wyższe wynagrodzenie obejmie także wcześniejsze miesiące.

- Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania z mocą obowiązującą od 1 września 2018 roku - poinformował wójt Chodorski.

Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Jabłonna

Dyrektorowi przysługuje również nagroda roczna, która wypłacana jest z funduszu osobowego SZPZOZ w Jabłonnie. Jak czytamy, maksymalna wysokość nagrody nie może przekraczać trzykrotności przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego dyrektora w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

Podczas niedawnego zebrania wiejskiego w Jabłonnie poruszono temat tamtejszego ośrodka zdrowia. Mieszkańcy narzekają, że dochodzi w nim do częstych zmian lekarzy.

- Zadbajmy o to, żeby to był ośrodek zdrowia z prawdziwego zdarzenia, a nie taki, który za chwilę pójdzie pod młotek. Niedługo w tym budynku nie będzie ośrodka, tylko coś innego – mówiła jedna z mieszkanek.

I. Michalska jest dyrektorem SZPZOZ w Jabłonnie od stycznia br.

Jabłonna Dla Mieszkańców

9 thoughts on “Dyrektor z podwyżką

 • 9 listopada 2018 at 20:49
  Permalink

  Mieszkaniec Jabłonny
  To żenada. Podwyżka ? – tylko za co. Przecież ten ośrodek to tylko tyle że jest, bo swojej roli nie spełnia nawet w 10 procentach. Pan wójt rozdaje pieniądze podatników, tylko nie wie jak wygląda obsługa pacjentów w tym ośrodku zdrowia.To jest ośrodek, ale poważnego zakażenia.

  Reply
  • 9 listopada 2018 at 22:12
   Permalink

   A na czym znał się wójt zanim nim został? Był podrzędnym fryzjerem na Modlińskiej. Odpowiedź proszę dać sobie samemu.

   Reply
 • 9 listopada 2018 at 21:59
  Permalink

  ale wydziwiacie, 😉 Jarek i Radzio obiecali że skrócą kolejki,,,,,,,,,i jak im wyszło to teraz co zazdroscicie wy obłudnicy wyborczy 😉

  Reply
 • 10 listopada 2018 at 00:12
  Permalink

  I co ona biedna z takimi pieniedzmi zrobi.. przeciez za taka kwote to ciezko przezyc na mazowszu jak to pewna Pani sedzia mowila..

  Reply
 • 10 listopada 2018 at 00:25
  Permalink

  Żadna podwyżka. Dodatek pielęgniarski w kwocie 1100 zł z mocy prawa został od 1 września włączony do wynagrodzenia zasadniczego.

  Reply
 • 11 listopada 2018 at 08:14
  Permalink

  To dlaczego uczciwy pan nie ujawnił tego we wrześniu, tylko po wyborach?

  Reply
  • 12 listopada 2018 at 01:25
   Permalink

   Ale co miał ujawniać? Że płaci ile płacił?

   Reply
 • 12 listopada 2018 at 09:28
  Permalink

  No cóż, ta bardziej „oświecona” część wyborców tak wybrała. Kolejka do przychodni w Jabłonnie, wbrew temu co pisze ktoś powyżej, wcale się nie zmniejszyła, ale ta do wójta po granty za „pomoc” w wyborach z pewnością się wydłużyła, i to znacznie. Przygotujcie się psychicznie i finansowo, bo takich akcji będzie wkrótce coraz więcej. Mam też poważne podejrzenia graniczące z pewnością, że podwyżki różnych opłat i podatków są również więcej niż bardzo prawdopodobne, i to w niedalekiej przyszłości. Życzę dobrego samopoczucia.

  Reply
 • 13 listopada 2018 at 08:28
  Permalink

  a czy w przychodni zamontowano już fotowoltaiczne panele / bo wydaje się ze po ostaniach wyborach to paneli będzie wszędzie dostatek

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *