FOTO. Koncert pełen emocji w Chotomowie

FOTO. Koncert pełen emocji w Chotomowie

Ten koncert na długo zapadnie w pamięci parafian z Chotomowa. W tamtejszej Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wystąpił zespół "Wypłyń na głębie", który zaprezentował utwory muzyczne połączoną z poezją papieską. W kościele były obecne relikwie Jana Pawła II.

W niedzielę, 8 października w chotomowskim kościele odbył się koncert z okazji XVII Dnia Papieskiego. Jego organizatorami byli ks. proboszcz Mirosław Gawryś oraz radny Adam Krzyżanowski.

DSC_2104 — kopia

Na koncercie pojawiło się wielu mieszkańców

Koncert "Idźmy naprzód z nadzieją", którego motywem przewodnim była poezja papieska, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem parafian. Chwilami wszyscy słuchali artystów w zadumie, by przy radośniejszych utworach włączyć się do wspólnych śpiewów.

Po koncercie ks. proboszcz Mirosław Gawryś podziękował wykonawcom za teksty powiedziane pięknym językiem oraz pomysłodawcy za organizację koncertu. Wspomnianym pomysłodawcą był radny Adam Krzyżanowski, który zauważył, że frekwencja pokazała, iż warto organizować takie koncerty, po czym zaprosił wszystkich na papieskie kremówki.

DSC_2124 — kopia

Proboszcz Gawryś i radny Krzyżanowski podziękowali parafianom za obecność

Warto dodać, że dzięki Jackowi Rucińskiemu w kościele w Chotomowie pojawiły się relikwie w postaci włosów Jana Pawła II. Relikwie były obecne również w Rajszewie i będą w najbliższą niedzielę na koncercie papieskim w kościele w Jabłonnie.

Jabłonna Dla Mieszkańców

13 komentarze/y

 1. Skomentowałbym ale przez wzgląd na relikwie odeszła mi śmiałość.

 2. Tak sobie myślę, że Adam nie będzie osobą, która przywróci świeckość publicznych szkół w Gminie. Wielka szkoda. O roli relikwii napiszę kiedy indziej.

 3. zauwazylem brak duzych swieczników tzw kandelabrów…..czy moze któs cus wie ? w sosatju to uznaany zabytek i podlega nadzorowi konserwatora……..

 4. Smutne. Facet się sadzi, jakby już wygrał wybory. Myśli, że jak się podepnie pod JP2 i zafunduje ciastko to lud z automatu na niego zagłosuje? Naprawdę w tej gminie wystarczy tylko tyle?

 5. A ty pewnie miałeś coś wspólnego z tymi kremówkami :))

 6. a czy można kremówkę, ale bez tego całego zadęcia? Bo kremówki już przetrawione a niesmak podpinania się pod jeden z kościołów pozostał. Adam zapomniał, że w tej samej wsi mieszka trochę Buddystów, Prostestantów (mamy nawet we wsi wyjątkowego, wybitnego przedstawiciela Luteran), Świadkowie mają swoją Salę zaraz za granicą wsi, Baptystów (pozdrawiam szanownych Sąsiadów), Adwentystów Dnia a także Żydów (a z uśmiechów w Fenixie rozpoznaję też dwie osoby z ruchu Hare Hare). Nie wspominając o agnostykach, osobach niewierzących czy wyznawcach Pasty. A te Ukrainki, które na kolanach pucują wam podłogi w domach, pewnie nie wiecie że one są prawosławne na poważnie. I dlatego warto to uszanować. Sympatyczny Tatar, który naprawia ludziom domy, po prostu się z tym nie obnosi. Tak, mamy fajnego sąsiada Malejonka oraz dwie ulice dalej prezesa spółki Millenium (tej od aferalnej szkoły w Legionowie), ale na katolikach świat się nie kończy. Zwłaszcza we wsi, z której pochodzi ksiądz Lemański i we wsi, w ktorej rozegrała się historia (A)pollonii Marczyńskiej Warlikowskiego.
  Adam, mam nadzieję, że to tylko chwila zwątpienia była i zwyczajnie niemądra decyzja. A JDM szczerze życzę, żeby zauważali nie tylko inne religie, żywo obecne w naszej gminie, ale też potrzebę uszanowania inności oraz uniwersalnej świeckości obiektów użyteczności publicznej. Właśnie dlatego, że jesteśmy tu wszyscy, że żyjemy obok, na tych samych prawach, niezależnie czy i w co wierzymy.

  • Marcin, zapomniales o Kosmitach.😉
   Podobno tez kilku mieszka.😄

   • o sobie nie wypada mi pisać 🙂

  • Wzruszyłem się, szczególnie tymi wyznawcami pasty:))

   • piszę jak jest 🙂

 7. Nie zapominajmy o Lucyferianach. Taki jegomość zwyczajowo przebiera się w ornat i pierwszy na mszę dzwoni. 😉

  • Bedziemy o Panu pamietac. W ornacie czy bez. 😜