FOTO. Wspaniały koncert papieski w Rajszewie

FOTO. Wspaniały koncert papieski w Rajszewie

- Jak to mówią po góralsku: przyszliście, zagraliście, serce daliście - powiedział z uśmiechem ks. Zbigniew. Dziś w kościele w Rajszewie z inicjatywy radnego Adama Krzyżanowskiego odbył się koncert z okazji XVII Dnia Papieskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W niedzielę, 8 października w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Rajszewie odbył się koncert „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed parafianami z Rajszewa, Skierd i Trzcian zaprezentował się zespół TI Marija z solistką Patrycją Malinowską. Koncert poprowadził aktor Stanisław Jaskułka.

DSC_1205 - Kopia

artyści zaprosili dzieci do wspólnego śpiewu

Spora frekwencja oraz miła atmosfera wskazywały, że muzyka połączona z poezją Jana Pawła II przypadło parafianom do gustu.

- Bóg zapłać za to, że tutaj przywędrowaliście, że potrafiliście po bacowsku pokazać nam to piękno, które wypływa z serca i z głębi Bożej myśli, którą tak bardzo pozostawił w naszych sercach Jan Paweł II - zwrócił się do artystów ks. Zbigniew.

Organizatorami dzisiejszego koncertu byli radny Adam Krzyżanowski i ks. Stanisław Kania, proboszcz rajszewskiej parafii. Niestety ks. proboszcz nie mógł być obecny, jednakże wszyscy pamiętali o jego wkładzie w organizację koncertu.

- Od nas proszę ks. Stanisławowi (życzyć - red.), żeby zdróweczko było, żeby dutki się czuły, żeby ta świątynia piękniała z dnia na dzień i z miesiąca na miesiąc - mówił po góralsku Stanisław Jaskułka.

DSC_1338 - Kopia

radny Krzyżanowski podziękował wszystkim za przybycie

Radny Adam Krzyżanowski podziękował wszystkim osobom za pomoc w organizacji koncertu. Nie zabrakło również pięknych kwiatów dla artystów oraz małżonki radnego, która wspierała go w organizacji koncertu. Następnie przybyli parafianie mogli spróbować papieskich kremówek.

Jabłonna Dla Mieszkańców

3 komentarze/y

 1. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji koncertu – szczególnie księdzu Stanisławowi Kani, tak serdecznie dziś wspominanemu przez nas Wszystkich ..

  W Rajszewie były to niezapomniane chwile spędzone razem z Mieszkańcami … Wspólnie wspominaliśmy pontyfikat Jana Pawła II … Wzruszeniom nie było końca

  Dziękuję serdecznie za przybycie Mieszkańcom i serdecznie zapraszam na kolejne wspólne spotkania …

  Najbliższe już za tydzień czyli 15 października w kościele w Jabłonnie o godz. 19.00 – zapraszam na koncert
  Serdecznie pozdrawiam radny dr Adam Krzyżanowski wraz z Żoną i dziećmi

 2. tam gdzie idzie nasza dusza przez całe swoje ziemskie zycie nie potrzebne są tytuły czy bogate szkatuły…………

  1) Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną,

  2) Nie będziesz brał imienia Pana Boga Twego nadaremnie, .

 3. Czy to oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej radnego doktora Adama?

Komentarze