GCKiS wybudował tor rowerowy w Skierdach

GCKiS Jabłonna zakończył budowę toru rowerowego w Skierdach. Przy filii Domu Kultury można już spotkać pierwszych rowerzystów spragnionych sportowych emocji. Inwestycja kosztowała blisko 325 tys. zł.

Pod koniec marca Grzegorz Przybyłowicz, dyrektor GCKiS w Jabłonnie podpisał umowę z firmą Velo Projekt na zaprojektowanie i wybudowanie toru rowerowego typu pumptrack wraz z wykonaniem koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjnych na obszarze Filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Skierdach. Inwestycja została wykonana przed terminem - jej realizację zakładano do końca września.

Za filią GCKiS wybudowano: tor rowerowy (ok. 160 mb pasa jezdnego), profilowane pasy jezdne z muldami i profilowanymi zakrętami ułożonymi w sekwencje umożliwiające rozpędzenie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania.

Początkowo zapowiadano, że można będzie jeździć po torze na rowerze, rolkach, deskorolce lub hulajnodze. Administrator obiektu - jak czytamy w regulaminie - postanowił jednak ograniczyć dostępność toru tylko dla rowerzystów. Użytkownicy rolek, deskorolek bądź hulajnogi będą musieli mieć odrębne zezwolenia do korzystania z toru.

Całość prac kosztowała 324.700 zł.

Jabłonna Dla Mieszkańców

12 thoughts on “GCKiS wybudował tor rowerowy w Skierdach

 • 8 lipca 2018 at 08:47
  Permalink

  Szkoda że podobnie jak w przypadku działki za pocztą w Jabłonnie zapomnieli zainstalować system nawadniania. Straż pożarna ma ważniejsze sprawy niż podlewanie trawy.

  Reply
 • 8 lipca 2018 at 11:36
  Permalink

  cyt……..Początkowo zapowiadano, że można będzie jeździć po torze na rowerze, rolkach, deskorolce lub hulajnodze. Administrator obiektu postanowił jednak ograniczyć dostępność toru tylko dla rowerzystów. Użytkownicy rolek, deskorolek bądź hulajnogi będą musieli mieć odrębne zezwolenia do korzystania z toru……………….czyli co znowu miało byc pieknie a wszyszło jak zawsze bubel i bardzo drogo…..cho cho chooooooo

  Reply
 • 8 lipca 2018 at 15:28
  Permalink

  W gminie nie ma gospodarza i nie ma kto kosić trawy, już lipiec i od początku roku nic się nie dzieje. Może zdjęcie z kosą i sierpem? Czekamy! Może coś się ruszy wtedy?

  Reply
 • 8 lipca 2018 at 20:57
  Permalink

  Ale burdel, faktycznie!!! To jak nazwiecie to co działo się w poprzednich kadencjach?

  Reply
 • 9 lipca 2018 at 12:19
  Permalink

  super ale koszty trochę jednak zaskakują, bo pamiętam, jak w lutym na zebraniu wiejskim ten temat powstał, sam przyjąłem go z resztą bardzo optymistycznie. Mówiło się wtedy o 150 tysiącach zł. Teraz wychodzi 324…

  Reply
 • 9 lipca 2018 at 15:38
  Permalink

  Siano nie trawa już zdjęć nie robią i straży nie widać.Dzieci jeżdżą na deskorolkach, stare konie na rolkach Dzieci nie znają zasad jazdy. Jeżdżą pod prąd jeden na drugiego. Tylko czekać jak dojdzie do zderzenia zero myślenia zero zasad.

  Reply
 • 10 lipca 2018 at 07:20
  Permalink

  Jak widzę sami malkontenci w necie. Wsiądźcie na rower i przejedźcie się naszym pumptrackiem. Super sprawa dla mieszkańców. Pełno dzieci od wczoraj tam się bawi, ale internetowi nieudacznicy jak zwykle wolą narzekać.

  Reply
  • 10 lipca 2018 at 08:04
   Permalink

   sedno sprawy nie leży w tym że coś /okruszek/ zrobiono ale w tym że w całej tej inwestycyjnej mizerocie jeden rodzynek nie świadczy dobrze o polityce inwestycujnej i oto wiekszosci chodzi a nie ze ktos jest przeciw tej jednej jedynej poniał 😉

   Reply
 • 10 lipca 2018 at 11:10
  Permalink

  Grisza, wypłacz się w rękaw facetowi od potańcówek pod Kauflandem. Ten to ci dopiero inwestycji narobi w gminie :))

  Reply
  • 11 lipca 2018 at 08:46
   Permalink

   Piotrze ;)i kto by myslał cha cha cha starego misia na “sztuczny miód łapać”

   Reply
 • 10 lipca 2018 at 18:45
  Permalink

  Odnośnie pilników to proszę zajrzeć na portal Wirtualne Legionowo i zobaczyć jak zachowywał się nasz radny z Rajskiej tuz przed imprezą dla mieszkańców pod Kauflandem. Obraz radnego mówi wszystko.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *