Imprezy przy ośrodku zdrowia

- Bałagan jest tam prawie cały czas. Okoliczna młodzież urządziła sobie tam miejsce spotkań. Piwo, papierosy, często też muzyka - alarmuje nas okoliczna mieszkanka. Mimo że policja patroluje okolice placu zabaw przy ośrodku zdrowia w Jabłonnie, nic to nie daje. Na instalację monitoringu nie ma szans.

W tym roku policjanci już kilkukrotnie legitymowali młodzież znajdującą się na placu zabaw lub w jego pobliżu. Mundurowi nakładali również mandaty karne oraz stosowali pouczenia wobec osób spożywających alkohol.

- W czasie jednej z takich interwencji został zatrzymany mężczyzna, który podejrzany jest o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy Policji zdarzenie z lutego br. (mężczyzna usłyszał zarzuty) - informuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Jak okazuje się, interwencje policji niewiele dają. W pobliżu placu zabaw nadal łatwo znaleźć opóźnione butelki czy niedopałki papierosów. Teren, na którym znajduje się plac zabaw, należy do gminy. Postanowiliśmy zatem zapytać, co urząd zamierza zrobić w tej sprawie.

- Dotychczas mieszkańcy nie zgłaszali problemów w okolicy placu zabaw przy ul. Parkowej w Jabłonnie. Pana zgłoszenie było pierwszym, które w tej kwestii wpłynęło do Urzędu Gminy. Wójt Jarosław Chodorski zwrócił się do Komendanta Komisariatu Policji w Jabłonnie o dodatkowy nadzór nad terenem placu zabaw przy ul. Parkowej, szczególnie w godzinach wieczornych - napisał po naszej interwencji Michał Smoliński z Urzędu Gminy.

Mieszkańcy twierdzą, że problem rozwiązałaby instalacja monitoringu.

- W tegorocznym budżecie gminy Jabłonna nie ma zabezpieczonych środków na rozbudowę systemu monitoringu na terenie gminy - odpowiada krótko M. Smoliński.

Obecnie można zatem liczyć tylko na ewentualne zwiększenie liczby patroli policji. Aby tak się stało, mieszkańcy powinni korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń, za której pośrednictwem można zgłosić informacje o niebezpieczeństwie lub łamaniu przepisów prawa. Na mapie należy zaznaczyć lokalizację, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. W tym przypadku okolice placu zabaw przy ul. Parkowej.

Daniel Szablewski

2 thoughts on “Imprezy przy ośrodku zdrowia

 • 12 czerwca 2017 at 18:06
  Permalink

  jeśli byśmy np. takiego Michalskiego się pozbyli to nic byśmy nie stracimy a ładną sumke byśmy zaoszczędzili

  Reply
 • 12 czerwca 2017 at 20:32
  Permalink

  Ta Aghatka to ma pecha… Same place zabaw “dla meneli” buduje. Najpierw ten przy ul. Szkolnej, a teraz ul. Parkowej. Wyrazy współczucia dla mieszkańców Jabłonkowa z powodu Sołtyski.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *