W Jabłonnie i wsiach zachodnich poczekają na wodociąg

Mieszkańcy Jabłonny oraz wsi zachodnich coraz częściej zadają pytanie, kiedy rozpocznie się budowa sieci wodociągowej w ich miejscowościach. W poprzednim roku, jak i w tym Rada Gminy zabezpieczyła na ten cel kilka milionów złotych. Dlaczego zatem nie są realizowane inwestycje? - Trzy lata to trochę mało, żeby zwodociągować całą gminę - tłumaczy się wójt.

Mimo że z każdym rokiem gmina Jabłonna ma coraz większy budżet inwestycyjny, włodarze ciągle zapominają o budowie wodociągu w Jabłonnie, jak i w miejscowościach wsi zachodnich. W ubiegłym roku zarezerwowano ok. 2,5 mln zł na wykonanie dokumentacji projektowej i  budowę sieci wodociągowej w tych rejonach naszej gminy. Podczas czerwcowej sesji radny Marek Zieliński zauważył, że urząd jednak nie wykonał żadnych inwestycji wodociągowych.

W budżecie na 2018 rok Rada Gminy zapisała na ten cel ponad 3 mln zł i jak stwierdził M. Zieliński, do dzisiaj radni również nie wiedzą, żeby były wykonywane jakieś prace. Dorota Świątko, wiceprzewodnicząca rady przypomniała, że wicewójt Marcin Michalski deklarował, że w 2018 roku przy dobrych układach zostanie położona rura przez las, która umożliwi podłączenie wsi zachodnich do sieci wodociągowej.

- Las jest, rury nie ma - zauważył Witold Modzelewski, przewodniczący rady.

Wójt Jarosław Chodorski stwierdził, że 3 lata to trochę za mało, żeby zwodociągować całą gminę. Dodał również, że przesunięcia w budżecie to normalna rzecz, ponieważ są to inwestycje liniowe, a gmina porządkuje sprawy związane z własnością gruntów w drogach.

W marcu poprzedniego roku w Domu Ogrodnika odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców Jabłonny. Radny Wojciech Nowosiński, związany politycznie z wójtem Chodorskim informował wówczas, że stworzono koncepcję zwodociągowania Jabłonny, Rajszewa i Skierd. Zakładała ona zakup stacji uzdatniania wody należących do Polskiej Akademii Nauk i Mennicy Invest (obie znajdują się w Jabłonnie).

- W tym roku planujemy zakup stacji, modernizację i projektowanie, a w następnym budowę wodociągu na tyle, co pozwoli nam budżet - mówił w 2017 roku W. Nowosiński.

Jak okazało się, do tej pory gmina nawet nie wykupiła żadnej z tych stacji uzdatniania wody, które miały pozwolić na zwodociągowanie Jabłonny i wsi zachodnich.

Jabłonna Dla Mieszkańców

4 thoughts on “W Jabłonnie i wsiach zachodnich poczekają na wodociąg

 • 10 lipca 2018 at 22:38
  Permalink

  A dlaczego wójt, wyciął duże tereny Chotomowa z kanalizacji?

  Reply
  • 11 lipca 2018 at 08:53
   Permalink

   Teresko spytaj pana radnego z pogodnego on pewnie będzie wiedział jak sie sprzedaje wszystkich za kawałek rury do niego. Wstyd 3 cia kadencja tego pana to żenada awanturnictwo i wieczna partyzantka. i degregolada Nigdy wiecej takiego radnego dla Chotomowa i gminy precz z takim kandydatem na wójta !!!!!!!!!!!

   Reply
  • 12 lipca 2018 at 12:56
   Permalink

   Pan wójt wzorem prezydenta Legionowa (i wielu, wielu innych włodarzy) robi inwestycje w okręgach zaprzyjaźnionych radnych a wstrzymuje, anuluje, anihiluje – w obwodach radnych z opozycji.
   To prawdopodobnie ma być taka kara dla mieszkańców że nie potrafili właściwej osoby wybrać na radnego 😉

   Reply
 • 15 lipca 2018 at 17:14
  Permalink

  szfndel widoczny gołym okiem jesli przy tak niskim poziomie wód gruntowych przy budowie wodocigu /gł 1.5 do 1.8/ pracuja igłofiltrry o długosci 1,5 tak jakte na zzdjecciu to pytam kto tu trzepie kase, wykonawca, inspektor unwestcje ?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *