Kto będzie wójtem?

Już 21 października odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy gm. Jabłonna wybiorą nowego wójta oraz nową Radę Gminy. Znamy już nazwiska czterech kandydatów, którzy jesienią będą się ubiegać o stanowisko wójta. Jakie mają szanse?

W jesiennych wyborach z pewnością wystartuje obecny wójt - Jarosław Chodorski. Mało kto spodziewa się, że będzie miał podobne poparcie, co jeszcze 4 lata temu. Kiedy w 2014 roku obejmował rządy w gm. Jabłonna, mieszkańcy mieli nadzieję, że będzie rozwijał naszą gminę oraz będzie współpracował z innymi samorządowcami. Rzeczywistość okazała się odwrotna, J. Chodorski szybko skonfliktował się z radnymi gminnymi. Fatalne zdanie o jego działaniach mają radni powiatowi oraz samorządowcy z okolicznych gmin. Z inwestycjami nie jest lepiej - prawie każda ma jakieś usterki, jest przepłacona albo niewykonana w terminie. J. Chodorski, mimo że ma nienajlepszą reputację, wierzy, że ponownie zwycięży w wyborach.

Najpoważniejszym kontrkandydatem J. Chodorskiego będzie Adam Krzyżanowski, obecnie radny gminny. Spośród wszystkich kandydatów już od miesięcy jest najbardziej aktywny. W przeciwieństwie do wójta, swoje pikniki oraz inicjatywy finansuje z własnych środków bądź darczyńców, a nie z pieniędzy Urzędu Gminy. W najbliższą niedzielę przeprowadzi pierwsze spotkanie wyborcze, podczas którego zaprezentuje mieszkańcom swój program wyborczy.

Jedyną kobietą ubiegającą się o fotel wójta będzie Katarzyna Dąbrowska. Jeszcze kilkanaście lat temu zajmowała stanowisko wicewójta Jerzego Łuby, który jako pierwszy wójt w Polsce został zawieszony w czynnościach na wniosek prokuratura. Gazeta Wyborcza pisała, że J. Łuba sprzedawał grunty gminne fałszując dokumenty, protokoły z posiedzeń zarządu gminy i latami wydawał nielegalne pozwolenia na budowę. Koniec końców J. Łuba i K. Dąbrowska pożegnali się z urzędem po tzw. aferze rozporkowej. K. Dąbrowska od lat jest znana z prowadzenia sali bankietowej w Chotomowie - w ostatnich miesiącach pojawiały się plotki, że w przyszłości mogłaby zostać tam przeniesiona filia Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Ma powiązania ze środowiskiem deweloperskim. Swoją kampanię postanowiła oprzeć na artykułach sponsorowanych w lokalnych mediach.

Wójtem chce zostać również Waldemar Kurek-Mosakowski. Określa siebie ratownikiem gm. Jabłonna. O urząd wójta ubiegał się już w 2014 roku, ale zajął dopiero 4. miejsce za: J. Chodorskim, Olgą Muniak i Zbigniewem Garbaczewskim. Mimo ponownej decyzji o starcie, kandydat przez ostatnie 4 lata nie angażował się w życie samorządowe gm. Jabłonna. Może mieć problem ze skompletowaniem grupy kandydatów na radnych.

Nieoficjalnie mówi się, że w wyborach może wystartować także Mariusz Grzybek. Obecnie jest radnym gminnym. M. Grzybek nadal jednak nie ogłosił oficjalnie, czy będzie ubiegał się o urząd.

Jabłonna Dla Mieszkańców

15 thoughts on “Kto będzie wójtem?

 • 13 września 2018 at 18:19
  Permalink

  jest jeszcze jeden potencjalny kandydat……W. Modzelewski, jak na razie też siedzi cicho ………i dobrze aby tak pozostało bo hejterzy tylko czycjaja na niego ….

  Reply
  • 14 września 2018 at 20:24
   Permalink

   Tak a dlaczego pan/pani tak twierdzi, bo robi pikniki potancowki ? Tak naprawdę zawsze wychodZi tak ze ten co najgłośniej o nim słychać i robi coś przed wyborami później noe robi nic, i taka jest przykra prawda i tak było jest i bedZie. Więc nie ma spośród tych ludZi tak naprawdę człowieka godnego zaufania.

   Reply
 • 14 września 2018 at 05:49
  Permalink

  Stawiam na Krzyżanowskiego. Jedyny sensowny kandydat na wójta ;-). A tej Pani to się dziwię, że startuje ….

  Reply
 • 14 września 2018 at 08:03
  Permalink

  Stawiam na Tolka Banana, to jedyny sensowny kandydat.

  Reply
 • 14 września 2018 at 08:35
  Permalink

  Obecny wójt jest ok. Cała rada gminy jest do wymiany. Jeżeli ktoś z obecnej rady gminy zostanie wójtem to będzie kompromitacja.

  Reply
  • 17 września 2018 at 20:52
   Permalink

   Mam nadzieję że zostanie ktoś z rady. Kompromitacja to jest teraz jak wójt przez miesiące nie przychodzi na sesje. Widać, że nie zależy mu.

   Reply
 • 14 września 2018 at 09:33
  Permalink

  zobaczycie: kandydaci wzajemnie się powystrzelają a wtedy na pobojowisko wkroczy pan Mariusz 🙂
  Wkroczy i walnie taką prezentację że wam buty pospadają!
  🙂

  Reply
  • 14 września 2018 at 15:29
   Permalink

   mnie juz pękła gumka w majtkach i aż strach co bedzie dalej się działo

   Reply
 • 14 września 2018 at 15:21
  Permalink

  Jeszcze jest jeden Pan Piotr Choroś na kandydata 😊

  Reply
 • 17 września 2018 at 08:15
  Permalink

  Chciałbym aby Szanowni Państwo ubiegający się o stanowisko Wójta UDOKUMENTOWALI swoje dotychczasowe szczególne osiągnięcia dla Naszej Gminy! Pikniki, wyścigi rowerowe, odsłanianie kolejnych pomników oraz potańcówki to nie to o co pytam!

  Reply
 • 17 września 2018 at 09:13
  Permalink

  POPROSZĘ O DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA KANDYDATÓW!

  Reply
 • 17 września 2018 at 12:44
  Permalink

  Czy nie sądzicie Państwo, że przydałoby się jakieś spotkanie kandydatów / debata na temat wizji zarządzania i przyszłości naszej gminy? Wtedy naprawdę można byłby się dowiedzieć, kto co proponuje… bo na razie taka sieczka przedwyborcza, kiełbasa i piknik. A nie na tym rzecz polega.

  Reply
 • 20 września 2018 at 07:07
  Permalink

  A jakie osiągnięcia miał fryzjer jak przychodził? Żadne. Co się zmieniło, stracił zaufanie. Ja absolutnie mu nie ufam, sam się do tego przysłużył.

  Reply
 • 20 września 2018 at 18:35
  Permalink

  Jakoś ludziom nie przeszkadzało że wybrali fryzjera. Czy teraz po 4 latach stał się mądrzejszy? Jest szansa naprawić swój błąd i oddać głos na kogoś kto da gwarancje że ta patologia w wydaniu fryzjera wreszcie się skończy.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *