Kto wójtem gm. Jabłonna?

Jarosław Chodorski, Katarzyna Dąbrowska, Mariusz Grzybek i Adam Krzyżanowski powalczą 21 października o fotel wójta gm. Jabłonna. Kto wspiera tych kandydatów?

Do wyścigu o stanowisko wójta zgłosiło się 5 kandydatów: A. Krzyżanowski, M. Grzybek, K. Dąbrowska, J. Chodorski oraz Waldemar Kurek-Mosakowski. Ostatni z nich już wypadł z gry - okazało się, że nie uzbierał odpowiedniej liczby kandydatów na radnych, przez co sam nie mógł wystartować w wyborach na wójta. Problemy z zebraniem kandydatów na radnych mieli również J. Chodorski oraz M. Grzybek, którzy jednak ostatecznie wystawią swoich przedstawicieli w 9 okręgach na 15 możliwych. Z kolei K. Dąbrowska posiada komplet kandydatów, natomiast A. Krzyżanowskiemu do kompletu zabrakło jednego kandydata.

Wszyscy kandydaci na wójta określają siebie jako niezależnych. W przypadku M. Grzybka jest to jednak złudne, ponieważ nieoficjalnie jest powiązany ze środowiskiem legionowskiej Platformy Obywatelskiej. M. Grzybka wspiera m.in. Zbigniew Garbaczewski będący czołową postacią PO w naszym powiecie i jednocześnie częsty uczestnik manifestacji antyrządowych oraz Paweł Krajewski, który także nie kryje się ze swoimi sympatiami. Ponadto M. Grzybka wspiera przewodniczący Rady Gminy - Witold Modzelewski.

Według nieoficjalnych informacji Radomir Czauderna starał się o poparcie Prawa i Sprawiedliwości dla J. Chodorskiego. Możliwe, że obecny wójt spalił za sobą mosty już na początku kadencji, kiedy wstąpił do Komitetu Honorowego Jana Grabca z PO. Poseł opozycji jest bowiem jednym z największych wrogów PiS. J. Chodorski może liczyć na nieoficjalne poparcie KWW Jabłonna Razem, którego założycielami są Wojciech Nowosiński oraz jego siostra. W tej kadencji Jabłonna była niedoinwestowania przez wójta Chodorskiego i prawdopodobnie dlatego kandydaci z KWW Jabłonna Razem woleli wystartować pod własnym szyldem, aby nie być kojarzonymi z J. Chodorskim i tym samym nie obniżać swoich szans na zdobycie mandatów. Obecnemu wójtowi udało się namówić R. Czaudernę do porzucenia barw PiS na rzecz jego komitetu, pozyskał także dwóch radnych: Bogumiłę Majewską i Tomasza Wodzyńskiego. Radnych w swoich komitetach mają także Adam Krzyżanowski: Teresą Gałecką i Martę Lipińską oraz Katarzyna Dąbrowska - Zenona Chojnackiego.

6 thoughts on “Kto wójtem gm. Jabłonna?

 • 13 października 2018 at 21:33
  Permalink

  Szanowna Redakcjo,
  Chciałbym wyjaśnić, iż nieprawdą jest to co piszecie, że cyt.: “nie uzbierałem odpowiedniej liczby kandydatów na Radnych, przez co sam nie mogłem wystartować w wyborach na Wójta”. Nie tylko “uzbierałem”, ale nawet zgłosiłem 9 Kandydatów do Rady Gminy Jabłonna, a do spełnienia wymogów formalnych zabrakło mi 1 podpisu na listach poparcia, aby mieć przynajmniej ośmiu Kandydatów na Radnych i móc wystartować na Wójta. Oczywiście, w części jest to moja wina, że nie mając swojego przedstawiciela w Gminnej Komisji Wyborczej, ufałem, że członkowie Komisji poinformują mnie o ewentualnych brakach formalnych, tak jak to miało miejsce 4 lata temu i tak, jak to miało miejsce wobec innych Komitetów… Niestety, wszyscy członkowie GKW w liczbie dziewięciu na przeszło 2 (dwie godziny) przed ostatecznym zamknięciem zgłoszeń Kandydatów do Rady Gminy Jabłonna, tj. godz. 24:00 dnia 17 września 2018 roku w niewyjaśniony sposób zapadli na „polityczną amnezję” i nie byli w stanie do mnie zadzwonić lub uznali, iż niemożliwe jest doniesienie przez ponad 2 godziny jednego brakującego podpisu. Jednak największą, w mojej ocenie, porażką jest brak jakiegokolwiek działania: Komisarza Wyborczego, Państwowej Komisji Wyborczej i Sądu Rejonowego (tryb wyborczy). Wszystkie trzy instytucje państwowe nie zgodziły się nawet na minimum, które każdemu obywatelowi powinno przysługiwać, czyli na ponowne sprawdzenie złożonych przeze mnie jako Pełnomocnika Wyborczego podpisów na listach poparcia. Brak jakiejkolwiek weryfikacji działań GKW pokazuje, że „państwo prawa” nie istnieje i właściwie członkowie GKW mogą robić co chcą, a i tak nikt ich nie skontroluje. Można zatem napisać, że uniemożliwiono mi kandydowanie na Wójta Gminy Jabłonna.
  Waldemar Kurek-Mosakowski

  Reply
 • 14 października 2018 at 11:17
  Permalink

  Szanowna Redakcjo „ Gadzinówki „ . Startuje z KWW Jabłonna Razem poniewaz jestem niezależny i nikt mi niczego nie narzuca oraz pasuje mi rola „ zalatwiacza „ projektów . Nie znoszę patosu i lenistwa , oraz pisania w kampanii o samych niezrealizowanych programach , jako programach na kolejna kadencje . Patrzę szerzej na sprawy Jabłonny niż wypłata diety w wysokości około 1,5 t miesięcznie. Odnoszę się z szacunkiem do wszystkich kontrkandydatów na Radnych ,oraz kandydatów na Wojta ( również Adama Krzyzanowskiego ) . Popieram Wójta Jarosława Chodorskiego i to jest moja prywatna decyzja i nikt na nią nie ma żadnego wpływu . Jeżeli nie daj Boże będzie druga tura i w niej nie znajdzie sie mój kandydat a znajdzie się Mariusz Grzybek to ma mój głos 😀. Uważam ze druga kadencja będzie ta w której mogę sprawdzić jak zostaną wykorzystane środku zewnętrzne pozyskane przez Gminę Jabłonna (pozyskane w ciągu ostatnich dwóch lat , za kadencji obecnego Wójta!) . Przypominam ze wysokość pozyskanego dofinansowania równa się blisko jednorocznemu budżetowi tej Gminy ( czyli ponad 90 mln zl ) o tym pewne wiecie, ale nigdy nie napiszecie …….
  Zachęcam do większego obiektywizmu a nie nawijanie makaronu na uszy i nie traktowanie ludzi jak głupoli .
  Straciliście w moich oczach wtedy kiedy napisaliście szkalujący artykuł o Katarzynie Dąbrowskiej ( wydanie sierpniowe ) . Zachęcam do refleksji i pisania rzetelnych artykułów …..

  Reply
 • 15 października 2018 at 16:07
  Permalink

  ……………IMGW zapowiada od piątku OCHŁODZENIE 😉Pozdrawiam

  Reply
 • 16 października 2018 at 18:26
  Permalink

  ja też szanuje każdego spotkanego człowieka i nie widze w tym czegoś nadzwyczajnego 😉 ale mam pytanie panie Sykwestrze skąd pan czerpie wiedze np o pozyskanej kwocie 90 mln złotych bo sam pan Chodorski podaje 60, 😉 Pozdrawiam P.S. skad pan ma dane o ilosci mieszkańców gminy ?

  Reply
 • 17 października 2018 at 09:47
  Permalink

  Witam, niespodziewanie ukazał się mój post ,co prawda z pewnym opóźnieniem , czyżbyśmy wracali jednak do dobrych tradycji tego sobie i Redakcji zycze
  Info dla Pana Leszka Gronau- chodziło mi o pozyskane środki zewnętrzne ( np 35 mln kanalizacja i ścieki ,ścieżki rowerowe i inne ) oraz wygospodarowanie z własnej puli jeszcze około 32 mln na realizacje wodociągów i kanalizacji .

  Reply
  • 17 października 2018 at 21:57
   Permalink

   dziekuje za odpowiedz ale nadal pana rachunek mnie zastanawia, bo srodki zewnetrzne a wygospodarowane wlasne to dwie rózne sprawy. Rzecz druga to pozostale programy równiez wymagaja wkładu własnego gminy i to nie małe. Rzecz trzecia to istotna róznica w pozyskaniu i rozliczeniu np sprawa LEMURA gdzie gmina pozyskała w formie zaliczki 4.5 mln a po rozliczeniu a w zasadzie braku rozliczenia musiała zwrócic bagatela 3,5 mln. Dlatego osobiscie ostrożnie traktuje szumną informacje pozyskano. Pozdrawiam

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *