L41 do likwidacji, radny będzie woził busem

Władze Gminy Jabłonna po konsultacjach z Zarządem Transportu Miejskiego  i analizie potoku pasażerów postanowiły o zawieszeniu kursowania autobusów linii L41 od poniedziałku, 2 kwietnia. 

Już od kilku miesięcy pojawiały się informacje, że autobusy L41 wożą powietrze, przez co komunikacja przynosi straty. Gmina musi zapłacić za organizację komunikacji, z której korzysta nieliczna grupa pasażerów. W związku z tym wójt Jarosław Chodorski, nie pytając o zdanie radnych, postanowił zawiesić kursowanie gminnego autobusu.

Oburzony radny Arkadiusz Syguła postanowił, że zakupi małego busa i sam będzie woził pasażerów na tej trasie. Jak przyznaje radny, przejazdy będą bezpłatne.

Mamy nadzieję, że radny Syguła zdąży zrealizować wszystkie połączenia i zabrać wszystkich oczekujących na przystankach pasażerów.

Jabłonna Dla Mieszkańców

9 thoughts on “L41 do likwidacji, radny będzie woził busem

 • 1 kwietnia 2018 at 12:37
  Permalink

  Ta linia od początku nie miała sensu. Gdyby komunikowała nasze wsie ze stacją metra Młociny, tak jak miejski w Czosnowie, to nie byłoby kwestii. Po co jednak dojeżdżać do SKM w Legionowie autobusem, skoro szybciej i wygodniej jest dojechać z Nowiaka pociągiem?! Potrzebujemy prawdziwej linii miejskiej łączącej nas z Warszawą! Czy ktoś może to załatwić?

  Reply
 • 1 kwietnia 2018 at 13:53
  Permalink

  Słyszałem już o tym jakiś czas temu, na początku potraktowaniem tę rewelacje jako żart ale inny radny – nazwijmy go X – przypomniał mi że na jesieni wybory samorządowe. “Arek dobrze to skalkulował” – śmiał się X – “Witek będzie mu serwisował za darmo grata a jak dostaną się na radnych to Arek załatwi sobie i całej rodzinie umorzenie podatku a wiking bez mrugnięcia okiem z szelmowskim uśmiechem wystawi fakturę na gminę”. Sprytnie to sobie dżentelmeni wymyślili – kampanię wyborczą będą mieli za darmo. Dobrodzieje gminy.
  Teraz czekamy na ruch pana wójta.

  Ps. Przy okazji pozdrawiam X. Proszę się nie obawiać, nie jestem jak Mizgal – nigdy nie zdradzam swoich informatorów 😉

  Reply
  • 1 kwietnia 2018 at 21:19
   Permalink

   Informatorem mazgaja jest jego chora głowa, której nie może wyleczyć od lat. Dlatego swego szczęścia szuka pukając do rożnych drzwi nawet tych samorządowych, bo drzwi z jego CV niestety już dawno są zamknięte. Szybciuteńko poznali się z kim mają do czynienia. Dlatego matołek błąka się po całym świecie, żeby dojść do Pacanowa, ups. Chotomowa.

   Reply
 • 1 kwietnia 2018 at 14:25
  Permalink

  fen radny to bogaty jest ma swojego prawnika, tera chce darmo wozic ludzi swoim busem, moze i wykupić nie jedną wieś tylko że pieniendzy nima bo to wynika z jego PITa, a na wsi mówią trole jbus….

  Reply
 • 1 kwietnia 2018 at 14:42
  Permalink

  Czyli ponowne miesięczne po 300 zł bo musi być na nagrody.

  Reply
 • 1 kwietnia 2018 at 17:51
  Permalink

  a nie lepiej pomyśleć o wydłużeniu SKMki do Nowego Dworu

  Reply
 • 1 kwietnia 2018 at 19:53
  Permalink

  Najnowszy news: nie dalej jak dziś rano widziano jak podczas rezurekcji w chotomowskiej parafii sołtys Czauderna i radny Syguła publicznie przekazali sobie znak pokoju a po nabożeństwie, przed kościołem podali sobie ręce po czym pan sołtys oświadczył że docenia i popiera inicjatywę radnego – mało tego, poinformował iż jego zięć w weekendy nieodpłatnie będzie pełnił funkcję kierowcy autobusu.
  No, i to się nazywa pax między chrześcijany!

  Na zdjęciu: cenieni lokalni samorządowcy i społecznicy.
  http://……pl/wp-content/uploads/sites/3/2016/10/P1340060-Copy.jpg

  Reply
  • 1 kwietnia 2018 at 23:06
   Permalink

   Jakos mi duszno i mam zgage. Nie wiem czy to z przejedzenia czy obrzydzenia jakich mamy lokalnych politykow.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *