Mają dosyć prac na Modlińskiej

- Nie chciałbym być w skórze człowieka, który podpisze odbiór tej ścieżki rowerowej - mówi Mirosław Urbański, mieszkaniec Jabłonny. Trwająca inwestycja na ul. Modlińskiej spotyka się z coraz większą krytyką mieszkańców. Cała inwestycja kosztuje 2.150.000 zł.

W lipcu Urząd Gminy rozpoczął budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Modlińskiej. Wydawało się, że wreszcie w naszej gminie powstanie pierwsza tego typu inwestycja z prawdziwego zdarzenia. Obecnie jednak realizowana inwestycja spotyka się ze sporą krytyką ze strony mieszkańców.

- Po to buduje się ścieżki rowerowe, żeby rowerzyści czuli się na nich bezpiecznie. A te ścieżki namalowane wzdłuż ulicy są niebezpieczne i nie można ich odebrać dopóki nie zostaną naprawione. Idealnie po środku ścieżki przebiegają koleiny po ciężarowych samochodach. Na ścieżce stoi również woda. Najpierw trzeba było wyrównać te koleiny, a dopiero później robić ścieżkę - mówił na jednej z komisji rady M. Urbański.

Mieszkańcy dziwią się, że gmina zdecydowała się na malowanie ścieżek rowerowych czerwoną farbą i zwężanie ulicy, zamiast na wybudowanie wyseparowanych ciągów. Zwracają również uwagę, że ścieżki rowerowe kończą się tuż przed wysepkami i rowerzyści wjeżdżają bezpośrednio przed samochody i autobusy. Spore kontrowersje budzi fakt przebudowy wysepek i użycie drogich granitowych krawężników, na których będą niszczyły się opony oraz felgi.

- Jak można robić inwestycję bez wykonania odwodnienia? Już po pierwszym małym deszczu cała ścieżka była zalana. Płacimy kilka milionów złotych za pomalowanie ścieżki na czerwono, a co z odwodnieniem? - pytają zdenerwowani mieszkańcy.

- Nie można mówić, że tam jest zaniżenie, a woda stała i będzie stać. Jeśli stać nas na wymianę kostki z czerwonej na marmurową to wydałabym te pieniądze i zrobiłabym bezpieczną ścieżkę rowerową. Nie zmieniałabym tego dla wyglądu, tylko jak coś robimy, to raz a porządnie. Biednego nie stać na poprawianie czegoś za chwilę - mówi radna Dorota Świątko.

Pojawiają się również pytania, dlaczego ciąg pieszo-jezdny jest wykonywany po stronie urzędu, zamiast od strony parku, gdzie było miejsce na wybudowanie wyseparowanej ścieżki rowerowej. Według mieszkańców przed ich posesjami będzie dochodziło do kolizji z rowerzystami, co nie miałoby miejsca od strony parku. Wójt Jarosław Chodorski twierdzi, że wpływ na to miały dwa czynniki - konserwator zabytków i wykonanie inwestycji bliżej posesji.

Karolina Wrońska z Jabłonny wskazuje, że prace trwają już od lipca, a nadal nie widać ich końca. Modlińska jest tak rozkopana, że mieszkańcy mają problem z dotarciem na pocztę, do przystanków, parku, szkoły… Prawdopodobnie jest to wynik złej koordynacji prac.

Jabłonna Dla Mieszkańców

4 thoughts on “Mają dosyć prac na Modlińskiej

 • 11 października 2018 at 09:18
  Permalink

  To jest pas ruchu dla taczki. Jak będą starego Wójta wywozić i nowego wwozić.

  Reply
 • 11 października 2018 at 13:57
  Permalink

  Szkoda, że nikt nie zwrócił uwagi na nierówność tej ścieżki – to jest najgorsza nawierzchnia, jaką kiedykolwiek jeździłem (biorę pod uwagę tylko cywilizowane ścieżki rowerowe). Kolarką po niej wprost nie da się przejechać. Dodatkowo na długości od świateł przy urzędzie do biedronki mamy tylko 2/3 użytecznej ścieżki, bo na pozostałej części są studzienki odpływowe (czyli z dużymi poprzecznym otworami). Przy tej okazji (jako rowerzysta) nie mogę nie wspomnieć o kuriozalnym pomyśle na nieciągłość tych ścieżek rowerowych – może to przyczynić się do wielu paskudnych wypadków z udziałem rowerzystów jako ofiar.

  Reply
 • 11 października 2018 at 16:57
  Permalink

  Ciekawe w jakim celu podwyższono krawężniki na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Gminy. Zrobiło się bardzo niebezpiecznie dla osób z wózkami dziecięcymi i dla osób na wózkach inwalidzkich.

  Reply
 • 11 października 2018 at 18:57
  Permalink

  To jest partactwo najwyższej klasy. No ale jak się ma za szefa od inwestycji niejakiego Michalskiego to czego się można spodziewać?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *