Mariusz Grzybek: „Nie wolno się obrażać”

- Zamierzam współpracować ze wszystkimi samorządowcami na terenie gminy Jabłonna i powiatu legionowskiego, a także sejmiku województwa mazowieckiego. Nie wolno się na nikogo obrażać, nawet jeśli ktoś ma inne zdanie, nie wolno też na innych wymuszać swojej woli i stawiać radę pod ścianą jak to było czynione wielokrotnie w tej kadencji - mówi Mariusz Grzybek. Zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy z kandydatem na wójta gm. Jabłonna.

Jakie posiada Pan wykształcenie?
Mariusz Grzybek: Jestem absolwentem państwowych, warszawskich uczelni - WAT, SGH i UW. W Instytucie Automatyki i Robotyki WAT po obronie pracy pt.: „Komputerowe wspomaganie analizy stabilności układów regulacji automatycznej”, uzyskałem tytuł magistra inżyniera, o specjalności cybernetyka-elektronika. Swoje kompetencje rozwijałem również w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w kolegium zarządzania i finansów. Natomiast przygotowując się do funkcji wójta gminy Jabłonna, kompetencje samorządowe uzupełniałem na studiach podyplomowych dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na Uniwersytecie Warszawskim. Legitymuję się świadectwem Menadżera Jednostki Samorządu Terytorialnego. Kończyłem również kursy i programy w USA, Kanadzie i Europie.

Jakie ma Pan doświadczenie zawodowe?
Mariusz Grzybek: Od 1993 r. pracuję w branży IT. W pracy zawodowej pracowałem jako specjalista, projektant systemów informatycznych, kierownik zakładu zarządzania sieciami teleinformatycznymi, szef wydziału systemów informatycznych i baz danych, kierownik projektów IT. Zarządzałem projektami krajowymi oraz w ramach współpracy międzynarodowej (w tym z USA). Swoje kwalifikacje zawodowe uzupełniałem na kursach m.in. zarządzania projektami, bezpieczeństwa teleinformatycznego, zarządzania usługami IT, programach branżowych w kraju i zagranicą.

Czy jako wójt gm. Jabłonna będzie Pan współpracował z radnymi, którzy reprezentują inne komitety?
Mariusz Grzybek: Nie wyobrażam sobie, aby takiej współpracy nie było. Jestem nie tylko doświadczonym samorządowcem, ale też w swojej pracy zawodowej pracowałem z ludźmi w różnych zespołach projektowych zarówno polskich, jak i międzynarodowych i czynię to od 25 lat. Potrafię się komunikować, nie tylko w języku polskim i współpracować z ludźmi, czego na pewno brakuje urzędującemu wójtowi. Będąc w samorządzie od 12 lat, pierwszy raz i to właśnie w tej kadencji spotkałem się z lekceważeniem Rady Gminy przez wójta, jednak radni też nie byli bez winy. Natomiast wójt przez swoją politykę lekceważenia i deprecjonowania rady, skłócił się ze wszystkimi. Ten brak współpracy jest również widoczny z samorządami sąsiednich gmin, które nie akceptują działań wójta np. w sprawie ścieżek rowerowych i zagroziły pozwami. Nigdy do tej pory nie było takich konfliktów. To wynik braku poszanowania dla innych osób, co w samorządzie nie powinno mieć miejsca. Na pewno nie będę naśladował tych złych wzorców mojego konkurenta. Poza tym 60% mieszkańców w I turze wyborów, wypowiedziało się przeciwko obecnemu stylowi sprawowania władzy. Ja zamierzam współpracować ze wszystkimi samorządowcami na terenie gminy Jabłonna i powiatu legionowskiego, a także sejmiku województwa mazowieckiego. Chcę rozwijać dynamicznie gminę, a taka współpraca jest niezbędna do osiągania celów. Nie wolno się na nikogo obrażać, nawet jeśli ktoś ma inne zdanie, nie wolno też na innych wymuszać swojej woli i stawiać radę pod ścianą jak to było czynione wielokrotnie w tej kadencji. Dlatego uważam, że obecny wójt nie daje żadnej gwarancji na to, że obecna sytuacja zmieni się w kolejnej pięcioletniej kadencji.

Identyczne pytania wysłaliśmy również do drugiego kandydata na wójta - Jarosława Chodorskiego. Kandydat - podobnie jak w poniedziałek, wtorek i środę - zrezygnował z udzielenia odpowiedzi.

2 thoughts on “Mariusz Grzybek: „Nie wolno się obrażać”

 • 3 listopada 2018 at 14:29
  Permalink

  Czasem lepiej zostać przy swoim zawodzie niż pchać się tam gdzie nie ma się kompetencji….społecznych.

  Reply
 • 6 listopada 2018 at 13:15
  Permalink

  A ty niemoto jakie masz kompetencje do tego, aby wypowiadać się na temat kompetencji ludzi, których nie znasz?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *