Pijanemu kierowcy autobusu grozi 10 lat. Chciał przekupić policjantów

W ostatnią niedzielę informowaliśmy, że doszło do zatrzymania 40-letniego kierowcy autobusu linii 731, który kierował mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Andrzejowi R. grozi aż 10 lat więzienia. Nie dość, że prowadził autobus po alkoholu, to jeszcze chciał wręczyć mundurowym łapówkę.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, kiedy przed godz. 15.00 policjanci z legionowskiej komendy otrzymali informację, że przez Legionowo z kierunku Warszawy jedzie miejski autobus, którym może kierować nietrzeźwy mężczyzna. Wcześniej autobus przejeżdżał przez osiedla znajdujące się na terenie Jabłonny: Bukowy Dworek, Leśna i Przylesie.

Na policję zadzwoniła jedna z pasażerek autobusu, która przyglądając się kierowcy, nabrała niepokojących podejrzeń. Kierowca z opóźnieniem hamował i ruszał spod świateł drogowych oraz ominął przystanek „na żądanie”. Wyraźnie sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Spostrzegawcza pasażerka wysiadła z autobusu i zadzwonił na policję. Dyżurny z legionowskiej komendy wysłał patrol, który przy skrzyżowaniu ul. Piaskowej z Zegrzyńską w Legionowie zauważył stojący w zatoczce autobus. Pojazd miał wyłączony silnik. Policjanci z legionowskiej drogówki ustalili, że autobus został unieruchomiony, ponieważ kluczyk wyciągnął ze stacyjki i zabrał kierowcy autobusu jeden z pasażerów, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mundurowi zatrzymali kierowcę i przewieźli do legionowskiej komendy.

Podczas kontroli stanu trzeźwości 40-latka alkomatem, policjanci usłyszeli od niego korupcyjną propozycję. Andrzej R. obiecywał wypłacić z bankomatu 200 zł i dać policjantom, aby zapomnieli o sprawie i nie przeprowadzali badania jego stanu trzeźwości. Andrzej R. nie reagował na uwagi policjantów, aby zaprzestał swoich propozycji, ponieważ to co robi jest przestępstwem. Alkomat wykazał prawie 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Wczoraj, kiedy wytrzeźwiał, w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złożenia obietnicy korupcyjnej policjantom. Przyznał się do popełnienia przestępstw i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. KPP Legionowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *