Policja w gabinecie wójta

Wójt Chodorski ponownie zbojkotował posiedzenie radnych. Gdy radni chcieli dopytać o jedną z uchwał i próbowali dodzwonić się do sekretariatu, nie odbierano od nich telefonów. W końcu postanowili udać się gabinetu wójta, żeby porozmawiać z nim osobiście. Okazało się, że wójt nie pojawił się na komisji, ponieważ był zajęty jedzeniem obiadu i wyczekiwaniem na udzielenie wywiadu do lokalnej prasy. Na radnych wezwał policję.

Dziś o godz. 14.00 w Domu Strażaka w Chotomowie rozpoczęło się posiedzenie Komisji Budżetowej. Wójt, wicewójt i sekretarz już od kilku miesięcy prawie w ogóle nie pojawiają się na obradach radnych. Ostatnio kierownictwo urzędu podjęło decyzję o przeniesieniu posiedzeń komisji z sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy do Domu Strażaka. Podczas dzisiejszych obrad radni byli pozbawieni również obsługi prawnej oraz pomocy pani skarbnik, której wójt zabronił pojawienia się na komisji. Radni próbowali opiniować uchwałę budżetową, gdzie jednym z punktów była kwestia związana z udzieleniem pomocy finansowej dla gm. Wieliszew w formie dotacji celowej na wykonanie przecisku pod torami w Janówku Drugim w celu budowy kanalizacji. Mając wątpliwości odnośnie poszczególnych zapisów, czy nie są błędne i nie mając odpowiedzi na zadawane pytania, próbowali kilkukrotnie dodzwonić się do wójta Jarosława Chodorskiego i sekretarz Agnieszki Sobczak. Jak okazało się, z marnym skutkiem.

Wówczas radni podjęli decyzję o udaniu się do Jabłonny do gabinetu wójta. Na miejscu zastali J. Chodorskiego oraz A. Sobczak, którzy zajęci byli jedzeniem obiadu i wyczekiwaniem na przyjście lokalnego dziennikarza. W międzyczasie w sekretariacie pojawił się wicewójt Marcin Michalski. Kierownictwo urzędu zaczęło wypraszać radnych z sekretariatu i zadzwoniło na policję.

- W związku z wtargnięciem dzisiaj Radnych Gminy Jabłonna Witolda Modzelewskiego, Arkadiusza Syguła do gabinetu Wójta oraz okupowaniem sekretariatu przez Radnych Świątko, Gałecką i Zielińskiego oraz usiłowaniem wtargnięcia mieszkańca gminy […], Wójt wezwał Policję celem złożenia stosownego zawiadomienia. W związku z powyższym zostanie złożone powiadomienie o popełnieniu przestępstwa - czytamy na Facebooku Gminy Jabłonna.

Przesłuchaliśmy nagranie z całego zajścia. Żadna ze stron nie zachowywała się w sposób agresywny, przez co informacja opublikowana przez urząd jest wyolbrzymiona.

- Dlaczego nie mamy obsługi prawnej? Dlaczego nie mamy pani skarbnik, tym bardziej, że pan wójt sam zaproponował zmiany w budżecie, prosząc o sesję nadzwyczajną? - dopytywała kierownictwo urzędu Dorota Świątko, wiceprzewodnicząca Rady Gminy.

Sekretarz tłumaczyła, że wójt Chodorski nie ma obowiązku pojawiania się na posiedzeniach rady.

- Nie mogąc się skontaktować, przyjechaliśmy tutaj, żeby wyjaśnić jedno zdanie. Państwo robicie wszystko, żebyśmy podjęli błędną uchwałę. Głosowanie może skutkować tym, że nie będzie podpisane porozumienie z gm. Wieliszew. Potrzebujemy, żeby państwo poświęcili nam jedną minutę. Odczytamy to, do czego mamy wątpliwości, pan mecenas ustosunkuje się i jeśli będzie potrzeba, zmienimy zapis – mówił Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy.

Koniec końców radni, nie mogąc porozumieć się z kierownictwem urzędu, opuścili sekretariat i udali się do Biura Rady. Mimo zakazu wójta Chodorskiego, do radnych zeszła Beata Stolarska, skarbnik gminy, która postanowiła wyjaśnić ich wątpliwości.

Jabłonna Dla Mieszkańców

20 thoughts on “Policja w gabinecie wójta

 • 25 września 2018 at 18:53
  Permalink

  “Zupe mi przyszli zeżreć” – czy podobna że takie zdanie pojawiło się na policyjnym protokole? 😉 Mnie już nic nie zdziwi.

  Reply
 • 25 września 2018 at 19:29
  Permalink

  I tak dobrze, że wójt Chodorski nie kazał policji strzelać do radnych. Miałby darmową reklamę. A tak musi zabiegać o względy lokalnej prasy w zamian za stanowiska w urzędzie. Czy ludzie wreszcie zrozumieją kto działa na szkodę gminy bo jak na razie to fryzjer sprowadził radnych do roli maszynki do głosowania, która ma bezmyślnie wykonywać jego wolę.

  Reply
 • 25 września 2018 at 19:39
  Permalink

  Gdyby wzrok wice zbijał radny Seguła już by nie żył. Skąd u wice tyle nienawiści przecież dla niego najważniejsze jest koryto. Czyżby talerz pomidorowej nie wystarczał?

  Reply
 • 25 września 2018 at 21:11
  Permalink

  To jest żenujące. MOże niech wybudują sobie zamek z fosą, most zwodzony, a dookoła, ze dwa smoki zamówią , żeby jeszcze odstraszały i nikt nie będzie ich odwiedzał 🙂 . Bo po co? A tak kończąc żarty pokazano brak przygotowania do pełnionej funkcji. Zadaniem ludzi w urzędzie jest rozmawiać i współpracować a nie wzywać i nasyłać policję. Cały powiat huczy ze zdumienia co w tej Jabłonnie znowu się dzieje! Na litość to jest samorząd. Czy teraz wójt będzie przychodził na sesje ale z policją, bo jeśli coś komuś grozi to trzeba mówić głośno, ale jeśli nie bo nie potrafi samemu rozwiązać spraw w samorządzie i wzywa się policję, to wygląda to kompromitująco nas wszystkich bo też jesteśmy częścią tego społeczeństwa lokalnego. Nie mam słów na to co się tu dzieje.

  Reply
 • 26 września 2018 at 10:57
  Permalink

  Takich chamskich radnych tez bym wyrzuciła.

  Reply
 • 26 września 2018 at 11:19
  Permalink

  To tylko mnie utwierdza, że Jabłonnę należy opuścić jak najszybciej.
  Przeprowadzka z rodziną do normalnie zarządzanej aglomeracji, z infrastrukturą, usługami i możliwościami rozwoju, to mój plan na najbliższe 2 lata.
  Życzę, żeby Jabłonnę w całości wchłonęło kiedyś Legionowo lub Warszawa, to może powstały by wtedy warunki do cywilizacyjnego rozwoju.

  Reply
  • 28 września 2018 at 14:26
   Permalink

   Tak samo myślę.Najwiekszym moim błędem było zamieszkanie w tej gminie.

   Reply
 • 26 września 2018 at 13:08
  Permalink

  Nareszcie radni zachowali się jak należy. I choć wczorajszym działaniem nie zmażą winy za nie zorganizowanie referendum to pokazali pazur. Też bym nie wytrzymała tej atmosfery jaką powoduje wójt. Praca z takim wójtem to droga przez mękę. Wszyscy zwolennicy wójta niech się długo zastanowią czy jest to odpowiednia osoba na kolejne 5 lat rządzenia gminą. Wczorajsza sytuacja pokazała,że wójt w nosie ma sprawy gminy. Zamiast pojawić się na posiedzeniu komisji budżetowej to, przy zupie pomidorowej, oczekiwał na spotkanie z przedstawicielem lokalnej prasy aby opowiadać o swoich pseudo sukcesach przed wyborami. Niech swoją kampanię wyborczą robi po godzinach pracy i za swoje pieniądze..

  Reply
  • 26 września 2018 at 14:47
   Permalink

   ciekawe czy pomidorowa zamówił na swój czy gminy rachunek ? i te dobre maniery talerz ze zupa na fornirze polerowanym na blysk 😉

   Reply
 • 26 września 2018 at 14:31
  Permalink

  Foch wójta – level hard.

  Reply
 • 26 września 2018 at 20:11
  Permalink

  Cham, czy pijak, czy łazęga, mieszkaniec, prezydent , czy papież . Kochana nie wiesz jakie ci los przyniesie sukcesy i porażki. Każdemu z nich należy się swoisty szacunek i wójtowi chamowi też. Łatwo jest ocenić ludzi, też to przed chwilą zrobiłem, trudniej ich zrozumieć a jeszcze trudniej podać rękę przeciwnikowi . Albo wrogowi zaproponować rozmowę. Na to stać niewielu a jak na razie na pewno nie Chodorskiego. Przed wyborami manipulacje i krętactwa tego pana są szczególnie uwydatnione. Tylko ten ci nie chce tego zobaczyć, tego nie widzi. Dlaczego hasło wyborcze Chodorskiego z 2014 roku, wspólnie decydujemy o naszej gminie, słowo wspólnie odnosi się co najwyżej do kilkunastu osób. Czyli nie można tego nazwać manipulacją. Gdzie ta wspolnota. Chodorski i jeden radny. Dlaczego nie ma z nim przynajmniej 8 dla większości w radzie. Atakujesz radnych , może Ok, moze sobie też zasłużyli ( na pewno nie 14- tu, którzy nie są z nim, może kilku zasługuje na naganę,ale nie 14-tu), ale nie broń Chodorskiego, bo to bezwzględny cyniczny gracz a dotego krętacz. Jestem przekonany, że jeżeli kiedykolwiek będziesz miała z nim dłużej, przekonasz się, co to za typ, jak zacznie dochodzić do konkretów. Ewidentny charakter nieomylnego samoluba.przypomne tylko program wyborczy z 2014 roku. “- W kwestii oświaty uważam, że najważniejsze jest szybkie ukończenie budowy CEKS ( nie udało się) oraz stworzenie gminnego żłobka ( nie udało się). Obecnie wiele kobiet ma utrudniony powrót do pracy właśnie ze względu na brak takiego miejsca – nie chcę, by Jabłonna była krainą kobiet wykluczonych zawodowo – zapowiada i dodaje, że jeśli zostanie wybrany, przyjrzy się sprawie rezygnacji ze “wspólnego biletu” dla mieszkańców Chotomowa.( Udało się) Chce też stworzyć urząd przyjazny mieszkańcom ( nie udało się), publikować informacje dotyczące wydawanych pieniędzy ( nie udało się a nawet sam zagarnął kasę dla siebie) i zakończyć prace nad strategią rozwoju ( nie udało się) . Tylko z programu jedno zagadnienie. Bravo! Na Facebooku sukces, ale dlaczego nie wspomnieć o porażkach, które są czymś naturalnym i normalnym, chociaż niepirzadanym.. Przecież nie wszystko nam się udaje. To świadczy o tym że CHODORSKI odgrywa swoją funkcję, nie jest naturalny dla swoich wyborców, mieszkańców, nie wspominając rady która go poznała i na nim się poznała. To czy jest dobrym kapitanem okrętu żaglowego okaże się po raz pierwszy już 21 pażdzietnika lub za 5 lat, czego mu nie życzymy. Ale każdy z nas może zmienić siebie i może zmienić zdanie. Niech gra się toczy niech żaglowce płyną. Zostawcie Tytanika, prędzej czy później będzie na dnie.

  Reply
  • 27 września 2018 at 09:39
   Permalink

   Pal licho dowództwo Tytanica – zasłużyli sobie, ale pasażerowie…?

   Reply
 • 27 września 2018 at 20:11
  Permalink

  Prawda jest taka, że fryzjer został przyłapany na jedzeniu pomidorówki zamiast być w tym czasie na komisji budżetowej co należało do jego obowiązków. W końcu jest w pracy a nie na pikniku. Jak zwykle stawia się w roli ofiary i broni się przez atak wzywając policjantów. A głupi lud to kupuje (choć na szczęście nie wszyscy). Smacznego!

  Reply
 • 28 września 2018 at 16:55
  Permalink

  Żałosna groteska,
  Właściwie od prawie czterech lat, czyli od początku obecnej – kończącej się wreszcie – żałosnej kadencji, zarówno radni Rady Gminy Jabłonna (a przynajmniej znaczna ich większość) oraz Wójt Gminy Jabłonna, w trudzie i znoju starali się, aby nie było między nimi żadnej służącej naszemu dobru wspólnemu współpracy. Od co najmniej kilkunastu miesięcy już właściwie obie strony osiągnęły sukces, bo w praktyce tej współpracy nie ma, a trwa jedynie nieustający konflikt, czego kolejnym tylko świadectwem była ostatnia „wizyta” radnych w gabinecie wójta.
  … Chociaż z jednym niechlubnym wyjątkiem: zarówno wójt jak i radni kilka miesięcy temu zgodnym aktem bezgranicznej głupoty wyrzucili w błoto ponad dwa i pół miliona publicznych pieniędzy kupując od PAN działkę, którą można było (przy odrobinie zaangażowania) pozyskać na rzecz gminy bezkosztowo.
  Dzisiaj już właściwie „nie dziwi nic”
  Krzysztof Jasiński

  Reply
  • 28 września 2018 at 21:03
   Permalink

   Szanowny panie Krzysztofie a zna pan to……….Jeżeli sami nie nadamy rzeczom jakiegoś charakteru, utoniemy w tej nijakości.
   Sławomir Mrożek (z książki Tango)……;)

   Reply
   • 29 września 2018 at 14:23
    Permalink

    Tak, znam.
    Mrożek semper vivens.
    Mogę tylko powiedzieć, że próbowałem zawalczyć z tym przypadkiem głupoty. Ale przegrałem z kretesem. Okazała się bezgraniczna, … jak wszechświat.
    Pozostał niesmak.
    Krzysztof Jasiński

    Reply
    • 29 września 2018 at 19:36
     Permalink

     przegrana ?, w mysl rozkładu wg Gaussa https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/Standard_deviation_diagram.png……………awangarda zgodnie z nauką nie ma szans wygrać zgodnie z logiką demokracji 😉 bo jest mało widowiskowa i wymaga wysiłku by osiągnąć cel, w przeciwieństwie do łatwego widowiskowego populizmu z drugiej strony krzywej Gaussa. np kiczowaci aktywiści iluminacji wirtualnej. Pozdrawiam

     Reply
     • 30 września 2018 at 05:36
      Permalink

      Panowie tu się pocieszacie się nawzajem tymczasem na wordpressie wyborcy z wypiekami na twarzy czytają charakterystyki kandydatów na radnych, niektore calkiem zabawne – np. ta: “Były pracownik Urzędu Gminy, z którym rozwiązano umowę w niejasnych okolicznościach. Współautor donosu o stanie przedszkola gminnego do Państwowego Instytutu Nadzoru Budowlanego. Znany z celnego, choć również emocjonalnego komentowania działań lokalnych na Facebooku. Niestety nie przekłada się to na realną aktywność” 🙂

     • 30 września 2018 at 08:44
      Permalink

      nie ma państwoej Instytucji nadzoru Budowlanego, jest natomiasst Powiatowy InSpektor Nadzoru Budowlanego, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, Gówny Inspektor Nadzoru Budowlanego 😉 nie donos ale wniosek który jak pokazała historia zdarzeń był zasadny, w przeciwietwie do kolejnych wydumanych decyzji w/s lokalizacji i technologii nowego przedszkola. Zwolnienie nastapiło na podstawie donosu trzech dzielnych radnych stanowiacych grupie interesariuszy w sprawie CEKS, Sąd pracy po zapoznaniu sie ze świadectwem i rzekomymi zarzutami na pierwszej rozprawie rozjechał prawników gminnych i w juz w 16 minucie zaproponował stronie pozwanej czyli wójtowi “układ” ;)bezwarunkowa zmiana świadecwa pracy. Warto zaznaczyc ze pozywający zrzekł sie odszkodowania oswiadczając ze to nie gmina a jedynie “zemsta” fizycznej osoby była tu przyczyną świadomego wypaczenia świadectwa pracy. Aktywność jest wprost proporcjonalna do wolnego czasu, ktory wypełnia przygotowanie techniczne dla inwestycji. O ile wiemy to z pełna premedytacją obnaża słabości tej władzy i robi to skutecznie czego dowodem jest np. zaprzestanie kolportażu kłamliwej ulotki gloryfikujacej głupote. Pozdrawiam rozbawionych

 • 1 października 2018 at 19:18
  Permalink

  Ale się uśmiałam. Na Powiatowej jest reklama “Jarosław Chodorski wójt gminy Jabłonna. Liczą się czyny”. Czyli co?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *