Problem z termomodernizacją przedszkola

Z powodu opóźnień związanych z termomodernizacją budynku Przedszkola Gminnego w Jabłonnie, część sal nadal nie jest dostępna dla maluchów. Wójt twierdzi, że przebieg prac jest na bieżąco monitorowany przez urzędników, z kolei radny obwinia urząd o niedopilnowanie terminowego zakończenia robót.

- Od początku wakacji w budynku Przedszkola Gminnego w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 103 B prowadzone są intensywne prace budowlane, których przebieg jest na bieżąco monitorowany przez pracowników Przedszkola i Urzędu Gminy – informuje wójt Jarosław Chodorski.

Jak okazało się, nadal część sal nie jest przygotowana do przyjęcia dzieci. W związku z tym podjęto decyzję o połączeniu dwóch grup dzieci starszych. Wójt zapewnia, że przedszkole zapewni większą liczbę wychowawców.

- Zgodnie z informacją wykonawcy prace przy termomodernizacji budynku przedszkola zakończą się najpóźniej do połowy września. W związku z prowadzonymi pracami przez pierwszych kilka dni do przedszkola będzie się wchodziło wejściem w nowej części przedszkola, z dojściem do niego z lewej strony budynku – dodaje J. Chodorski.

Arkadiusz Syguła, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu informuje, że dzieci mogą nie korzystać z sal jeszcze przez miesiąc. Radny dziwi się, jak można było dopuścić do sytuacji, że gmina nie wyrobiła się z zakończeniem robót przed wrześniem, przez co teraz w jednej sali musi przebywać ok. 50 maluchów.

- Zawinił nadzór ze strony gminy. Po prostu urząd nie interweniował u firmy, żeby przyspieszyła prace - ocenia A. Syguła.

Przypomnijmy, że w lipcu została zalana stara część budynku. Było to spowodowane niewystarczającym zabezpieczeniem dachu przez wykonawcę podczas robót.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *