Szkolna zmieni nazwę bez konsultacji z mieszkańcami

Szkolna zmieni nazwę bez konsultacji z mieszkańcami

Niedawno pisaliśmy o tym, że już za parę miesięcy ul. Szkolna w Jabłonnie zmieni nazwę na ul. Marmurową. To pokłosie uchwały podjętej przez Radę Gminy, którą przygotował Urząd Gminy. Po naszej publikacji pojawiło się dużo negatywnych głosów dotyczących zmiany nazwy ulicy. Jak okazało się, urząd nie przeprowadził konsultacji z mieszkańcami.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat zmiany nazwy ul. Szkolnej na odcinku od obwodnicy Jabłonny do granicy z Warszawą - TUTAJ.

- Dokumenty pół biedy… Kto odda pieniądze za wydrukowane ulotki, wizytówki, rollupy, banery, plakaty za kilka tys. zł? - pytała na naszym Facebooku p. Karolina.

- Jarosław Chodorski Wójt Gminy Jabłonna, dzięki za zmianę nazwy ulicy! Chłopie dlaczego ty […] wszystko za co się bierzesz? Przysponsorujesz mi wymianę szyldów firmy? - dopytywał p. Mariusz.

- Dziękujemy ślicznie zorganizowania tego bałaganu. Będę o tym pamiętał przy kolejnych wyborach. Myślę, że mieszkańcy tez pomyślą - dodał p. Krzysztof.

Głos w dyskusji na Facebooku zabrał również jeden z radnych.

- Zgodnie z informacją przekazaną podczas Sesji RG - "Urząd Gminy nie miał żadnych sygnałów od Mieszkańców przeciwko takiej zmianie nazwy ulicy" czyżby jakieś…? - pisał radny Adam Krzyżanowski. - Byłem święcie przekonany, że Państwo - po konsultacjach przeprowadzonych przez Urząd Gminy o tym wiecie i się na to godzicie. Szkoda, że znowu szwankuje przepływ informacji i być może naginanie rzeczywistości - dodał radny.

Jak okazuje się, urzędnicy nie widzieli potrzeby zapytania mieszkańców o ich zdanie. Powód? Nie wymagają tego przepisy.

- Odnosząc się do zarzutu nieprzeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami wsi dotyczących zmiany nazwy zauważyć trzeba, że ustawodawca nie zobligował organu gminy do zasięgania opinii mieszkańców w tym przedmiocie, bowiem żaden przepis prawa nie zobowiązuje do ich przeprowadzenia. Zatem kwestia przeprowadzenia (zaniechania przeprowadzenia) takich konsultacji z mieszkańcami wsi nie ma wpływu na ocenę legalności uchwały. Na uwagę zasługuje fakt, że od kilku lat urząd gminy (na wnioski kierowane przez radnych bądź mieszkańców) prowadzi działania mające na celu porządkowanie nazewnictwa ulic i numeracji posesji na terenie gminy Jabłonna (w Chotomowie: ul. Sielska, ul. Porannej Rosy, ul. Serdeczna, ul. Życzliwa, ul. Urocza, ul. Jutrzenki, ul. Cicha) bez przeprowadzania konsultacji społecznych - informuje Referat Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Gminy.

Urząd Gminy twierdzi, że wprowadzenie zmian jest konieczne, ponieważ obecny bałagan w numeracji i zdublowanie nazwy ul. Szkolnej jest nie tylko utrudnieniem dla kurierów i listonoszy, ale także może znacznie opóźnić przyjazd straży pożarnej, policji czy pogotowia ratunkowego.

Jabłonna Dla Mieszkańców

31 komentarze/y

 1. uwaga!!! artykuł zawiera przekaz LOKOWANY o prawdzie ………….

 2. Chodorski stanowczo za mało eksponuje koszulkę jesteśmy jesteśmy dla was :] Jak potrzeba głosów w wyborach to mało w d… nie wejdzie, a jak ludzi zainteresowałby temat ich ulicy to myślenie typu “spieprzaj dziadu”.

 3. Powoli klaruje nam się sytuacja wśród kandydatów na Wójta. grupa “DonKity” z kandydatem Adamo “Świstakiem” nie próżnuje i planuje razem z Legionowem pozbyć się ewentualnej konkurencji:
  – Włodzimiera “Puchacz” sama zrezygnuje; ewentualnie dostanie propozycję naczelnika jednego z wydziałów w UG
  – Jakub “Redaktoru” już odpadł, więc się nie liczy
  – Mario “PodGrzybek” dostanie propozycję pracy w Legionowie (tylko problem w tym, co on by tam mógł robić)
  – Kandydatkę Zenka “Łowczego” odwoła Smogo wskazując “Świstaka”
  – Fryzjerowi za rezygnację z kandydowania chcą zaproponować posadę dyrektora GCKiS za tego “ciamajdę Przypyłkowicza”, który wiadomo, że zarabia więcej niż Wójt, więc powinno to Jarka skusić, a Fryzjer nawet się sprawdza w koncertach, piknikach, itp.

  Także końcowa rozgrywka odbędzie się pomiędzy Adamo “Świstakiem” a kandydatem PiS’u i ewentualnie jakimś “Czarnym Koniem”.

  • Dobry sen miałeś? Co do “koni” czarnych i białych to już uciekły, jakieś wypłochy były. Podchodzą teraz tylko jakieś zadżumione szkapy bez podkowy. Jeli chodzi o kandydatów pisuarowych, jak i innych świstaków, to dobrze wiesz że żadnych szans nie mają. Co do propozycji, którą ewidentnie składasz fryzjarowi, pokazujesz że jesteś jednym z szakapo-kandydatów.

 4. Dochodzą do mnie pogłoski, że największe szanse na fotel wójta ma Adam Krzyżanowski.

  • a ja te wasze wiesci wpuszczam jednym uchem a wypuszczam odbytem………

 5. Ach wy moje konie i gorące ogiery a gdzie wy gdzie……..no i ten boski Mario i klamczuszek Jaro…………och och och……….i ten taki deliatny i miły w dotyku świstaczek cóś tak skrycie zawija zgrabnie w pazłotko……..ach i ten ponętny Kita taki milusi gentelmen w każdym calu…i ten ordynus…….ach głosny taki co zeszmacic ak kazdego potrafi……ach ach co za galeria kandydatów…………….strach pomyśleć a ja Gmina jestem taka mala i już mocno oskubana a idzie zima………..

 6. Na Wójcia z pewnością ale na Wójta to trochę za mało. Po słabym fryzjerze potrzeba praktyka nie teoretyka, który przed wyborami nagle zainteresował się samorządem, a wcześniej nie istniał.

 7. A na wsi mowia, ze Fryzjer z Mario “Muchomorem” maja cichy uklad i koniecznie chca pozbyc sie dwoch radnych tj. Matki Teresy z Suchocina i Siostry Dorotki od Banerowego Milosierdzia (Skierdy).

  • Jak na ojca “dyrjektora fryzjarera” to wszystko jest możliwe. Nie dostał od “sióstr” datków, a to błąd pierwyrodny. To wszystko też w ramach wewnętrznych tarć o prymat swoich obszarach. Ich problem jest też taki, że nie należą do “funt-acyji miłosiedzia”, chyba że “siostry” wreszcie się zapiszą, powierzając “ojcu naczelnikowi” cześć swoich datków 😉 Nie przeszkadzajcie “ojcu”, on teraz jest dumny, bo jest w łańcuchu i czeka na “cót”.

  • A czy szeptają z jakiego to powodu? Obaj mizogini?

 8. A kto głosował z radnych za podjęciem takiej a nie innej uchwały ?
  Winni tego zamieszania są znani, wystarczy tylko protokół.

  • Caroslaw Jodorski

  • O to dobry pomysl z tym “protokolem z glosowania radnych”. Pewnie okazaloby sie, ze ten ” wielce aktyqny” Adamo “Swistak” glosowal ZA, a teraz na forach bryluje larum podnosi.😀😉 Ech…. Czego to Ci maluczcy nie zrobia, zeby byc wielkimi.

 9. No to karty odkryte. Don Kita udaje że nie popiera świstaka. 🙂 W rzeczywistości kita z owsikiem tworzą grupę świstakową, do tego dojdą siostry opaczności za lasu i jedna chotomowska. To nie koniec, dojdzie tu jeszcze dwóch ojców z Jabłonny i komitet OLGA BIS już gotowy. Tylko kto to kupi?

 10. Jan

  Czy w Trzcianach też zmienią nazwę ulicy?Może są propozycję

 11. Czy znana juz jest lista kolejnych imprez, ktore beda organizowane przez radnego Krzyzanowskiego? Pytam, bo slyszalem, ze przez najblizszy rok do wyborow samorzadowych bedzie tego bardzo duzo, a nie chcialbym niczego opuscic.😉

 12. to taka modowa świstakomania……..szału nie ma

  • ależ akcja, pan radny doktór, ponoc i kandydat dziekuje narodowi 😉 😉 😉

   • Niepokojące (choć dla mnie zwyczajnie zabawne 😀 ) jest zamiłowanie do (nad)używania tego “dr” przez pana radnego. Mogą być tego 2 przyczyny: brak poczucia żenady albo kompleksy. Obie cechy niepożądane u “wójta marzeń”. 🙂
    Zabawne, że zapowiada się współzawodnictwo 2 nobliwych, bądź co bądź, panów, z których każdy ma jakiś fetysz: jeden gra – excuse-moi – “gębą”, drugi: szafuje swymi tytułami naukowymi.
    Jedno nie ulega wątpliwości: tak, czy inaczej za rok będzie fajno. 🙂

 13. powiedzmy prawdę … mamy najgłupszą rade gminy jaka można sobie wymyśleć…po prostu pamiętajmy kto z tych niby radnych nas teraz reprezentuje kto wymyśla te debilizmy i na kogo nie należy głosować … po prostu na tych dekli brak słów

  • Ta Rada to od początku jest skoncentrowana na wzajemnych wojenkach zarówno miedzy sobą jak i z UG. Brak współpracy z Urzędem świadczy tylko o tym, że zarówno Wójt jak i Rada są siebie warci- jak dzieci w piaskownicy.
   tyle tylko, że otrzymują za swoją pracę wynagrodzenie- moim zdaniem brak merytorycznej pracy winno się równać brak wynagrodzenia /wójt miał już chyba dwukrotną obniżkę- może zatem Rada obniży swoje uposażenie./

   • Moim zdaniem, brak współpracy wójta z radnymi i urzędnikami oraz sąsiednimi gminami, powoduje problemy. Bo jak można wytłumaczyć, że urzędnicy ciągle odchodzą z tej gminy? Natomiast jedno z najważniejszych stanowisk w gminie – stanowisko sekretarza jest „gorącym krzesłem”? Rada od lat jest prawie ciągle ta sama. Konfliktów na tą skalę nigdy nie było. Zmieniło się tylko jedno – WÓJT i zaczęły się problemy. Kto jest winien tych problemów nie chcę rozsądzać, bo to nie moja rola, natomiast warto wyciągnąć wnioski i nie poddawać się złej propagandzie.

    • Najprzyjemniejszym, najmilusiejszym i najcieplejszym miło łechcącym ciałko od spodu jest krzesełko skarbnika gminy , które to krzesełko od dziesięciu lat jest pieszczone przez wójtów i radnych . Ciekawe o co kaman, a może to krzesełko jest mądrzejsze od krzesełek wójtów i radnych i wszyscy tańczą wokół niego, myśląc że to krzesełko jest od “naszego” kompletu? A krzesełko jest mebelkiem, które powinno się nazywać smartkrzesłem , który nie potrzebuje właściciela. Taki HAAL z Odyseji Kubrika, który niebezpiecznych pasażerów wysadza podczas podróży.

  • @zniwek – niesprawiedliwa a nawet krzywdząca ocena. Nie spodziewałbym się, doprawdy. 🙂 Zwracam uwagę że dzięki transmisjom dopiero w tej kadencji istnieje powszechny wgląd w prace rady. Jako co najmniej naiwny oceniam osąd, że to, co było dotąd zakryte, miało większe walory. Osobiście jestem przeciwnego niż pan zdania – nawet nieuzbrojonym okiem widać że radni starają się dbać o dobro gminy.
   Inna rzecz, że płacimy im (zresztą ratuszowi toże) za skuteczność 😉

   • Dzięki tym transmisjom również wiemy jakiego mamy wójta, ile ma do powiedzenia, co umie, co potrafi i jak zarządza. Można skonfrontować z tym jak go w kampanii przedstawiano i kim jest w rzeczywistości. To też są ciekawe spostrzeżenia. Ten kto chce zobaczyć, dojrzy prawdę. 🙂

    • Chwilunia! Przecież już w kampanii przedstawiano go (no, właściwie sam to robił) jako przystojnego. No i? Nie sprawdziło się?
     W kampanii prezentowano go jako magistra (adwersarze szydzili, lokalni “wszystkowiedzący” wątpili) – i co, kto ostatecznie był górą?
     Z drugiej strony:
     w kampanii, rozpuszczono wyjątkowo brzydką plotkę o zniknięciu majątku (rzekomo w wyniku wielce tajemniczego rabunku) zarządzanej przezeń fundacji. A po czasie, po wyborach, co się okazało? Że fundacja (i zresztą sam fundator) była “jak lalka” – nawet lepiej: jak “święty turecki”!
     Proszę więc nie przypominać kampanii – bo i my przypomnimy jak to radni chodzili i obiecywali: mannę, miód i mleko; banery, które wisiały – a także te, które wisieć przestały – bo przypomnimy. 😉
     Skupmy się, drodzy współmieszkańcy, na “tu i teraz” – nad przyszłością się pochylmy. 🙂

     • ps. przepraszam za to “my”. Oczywiście prawidłowa forma to “ja”.

     • Panie Wojtku K.,
      Bardzo się cieszę, że Pan powrócił na nasze jabłonowskie fora, bo już ostatnio ledwo co było Pana widać. Nawet poszła plotka, że Pana już “kornik przetoczył” i Pan dogorywa.
      Ale po Pańskich klasycznych wypowiedziach (krytyka wszystkich i wszystkiego… nikt nie jest dobrym kandydatem… każdy ma jakieś wady…) wnioskuję, że Pan w pełnym zdrowiu i zapale dezinformacyjnym. Żeby nie powiedzieć…, jakimś społecznym zapale do mieszania i kręcenia.
      Czuwaj !!!

    • tak zobaczyć możem wszytko…..i to jak radne siedzą jak mumie i stanowią ciemności egipskie…………….

 14. A kto tego Fryzjera tak reklamował?
  Jedną z osób była bezradna Radna znana jako Matka Teresa z Suchocina.
  Ciekawe do kogo teraz się “przyklei” i kogo będzie promować.

Komentarze