Wójt nie może ukrywać faktur

W poprzednim miesiącu pisaliśmy, że wójt Chodorski unika udostępnienia naszej redakcji skanów faktur i rachunków, które w ubiegłym roku wpłynęły do Urzędu Gminy w związku z zadaniami wykonywanymi przez Wydział Inwestycji. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję wójta o umorzeniu postępowania i nakazało Chodorskiemu ponowne rozpatrzenie naszego wniosku. Czy wójt będzie respektował decyzję SKO?

W 2017 roku wystąpiliśmy do Urzędu Gminy z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w zakresie skanów faktur i rachunków, które wpłynęły do Urzędu Gminy w 2017 roku w związku z zadaniami wykonywanymi przez Wydział Inwestycji. Chcieliśmy sprawdzić, czy finansowanie wykonanych bądź niezrealizowanych inwestycji było zgodne z prawem. Przypomnijmy, że w poprzednim roku Urząd Gminy m.in. z dużym poślizgiem rozbudował Przedszkole Gminne w Jabłonnie czy wybudował łącznik ul. Szarych Szeregów i Zegrzyńskiej z usterkami (m.in. brak oświetlenia).

Wójt postanowił nie przekazywać nam kserokopii dokumentów i umorzył postępowanie. Sprawą zajęło się Samorządowe Kolegium Odwoławcze, które 26 stycznia uchyliło w całości decyzję wójta dotyczącą umorzenia postępowania w sprawie udostępnienia informacji publicznej w zakresie przekazania skanów wszystkich faktur i rachunków, które wpłynęły do urzędu w 2017 roku w związku z zadania wykonywanymi przez Wydział Inwestycji oraz skierowało sprawę do ponownego rozpatrzenia przez wójta.

- Zaskarżona decyzja nie zasługuje na pozostawienie w obrocie prawnym - czytamy w uzasadnieniu SKO odnośnie decyzji wydanej przez wójta.

- Nie budzi, zdaniem Kolegium, wątpliwości, iż informacje, o które wystąpił odwołujący, stanowią informację publiczną, podlegającą – co do zasady – udostępnieniu w trybie i na zasadach przewidzianych w ustawie – pisze dalej SKO.

- Odmowa udostępnienia żądanej przez odwołującego informacji publicznej była przedwczesna – czytamy.

Jabłonna Dla Mieszkańców

6 thoughts on “Wójt nie może ukrywać faktur

 • 5 lutego 2018 at 12:33
  Permalink

  I tak nie udostępni faktur. Powoła się stwierdzenie, że “odmowa udostępnienia żądanej przez odwołującego informacji publicznej była przedwczesna.” Wówczas. Ale dziś jest w sam raz i na czasie. Taka sobie fryzjerska sofistyka…

  Reply
  • 5 lutego 2018 at 12:58
   Permalink

   na oko widać ześ człek wykształcony 😉 ale takie kocopoły walisz wacpan ze czasami myśle ze to pisze pana osioł, pozdrawiam serdecznie waćpana………..

   Reply
 • 5 lutego 2018 at 12:57
  Permalink

  Raczej nie ukrywał tylko nie udostępnił…

  Reply
 • 5 lutego 2018 at 13:32
  Permalink

  mam pytanie kto stoi za ekspertyzami na CEKSie i na przedszkolu, bo cosmi tak wychodzi ze to te same osoby, dlatego tka sie baly zgłoszenia do PINB i Winb ?? czyz byłto strach przed objawieniem prawdy ?

  Reply
 • 5 lutego 2018 at 14:26
  Permalink

  na sesji pan przewodniczacy był łaskaw poazac atrybuty swojej władzy 😉 30 plakatów z akcji ratuj sie kto moze i zarzucił marnotrastwo gminie to ja sie zapytowywiję a ile kosztuje gmine utrzymanie tego filmowanego cyrku, jakie sa pobory radnych i mam tu na mysli tylko te podstawowe bez “boków”:)

  Reply
  • 10 lutego 2018 at 20:54
   Permalink

   diety radnych to promil tego co idzie na wójta i jego zastępcę (nie mówiąc o nagrodach), a jak odpowiadają na sesjach każdy widzi :). To jest cyrk i maślane oczy, błądzące i szukające odpowiedzi na ścianach.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *