Wójt z niższą pensją. Od lipca będzie zarabiał 5320 zł

Zamiast 7920 zł, włodarz gminy Jabłonna będzie teraz otrzymywał 5320 zł miesięcznej pensji. To efekt nowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagrodzeń dla wójtów, burmistrzów i prezydentów. Wójt Chodorski postanowił wykorzystać temat obniżenia wynagrodzenia do ataków na radnych - jeszcze przy pensji 7920 zł tłumaczył, że jest jedynym żywicielem rodziny oraz ma na głowie spłatę kredytu za dom.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagrodzeń dla wójtów, burmistrzów i prezydentów, radni z gm. Jabłonna podeszli w środę do tematu zarobków swojego włodarza. Dotychczasowa pensja wójta Jarosława Chodorskiego wynosiła 7920 zł i już z niej wójt nie był zadowolony.

- Jestem jedynym żywicielem rodziny. Zignorowano fakt, że jak wielu naszych rodaków mam na głowie spłatę kredytu za dom, który przez lata budowałem własnymi rekami – tłumaczył parę dni temu na Facebooku wójt Chodorski.

Po kolejnej obniżce, tym razem w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów, wójt od lipca będzie zarabiał miesięcznie 5320 zł. Zmianie uległa część wynagrodzenia zasadniczego - może ono wynosić od 3600 zł do 4800 zł, natomiast radni zdecydowali się zagłosować za kwotą 4000 zł. W trakcie dyskusji radni przyznawali, że nie podoba im się, że polityka z poziomu centralnego wkracza w kompetencje samorządów.

- Wczoraj odbyła się Komisja Budżetowa. Z ogromnym żalem muszę powiedzieć, że nie uczestniczył w niej wójt, wicewójt i nikt z ramienia urzędu. Oczekiwałabym, że pan wójt będzie uczestniczył w komisji i będzie bronił swoich racji. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jakie to jest wynagrodzenia za taką pracę… Natomiast na Facebooku już jest artykuł oczerniający radnych. Szkoda, że pan wójt nie poświęcił czasu, nie na pisanie artykułu, tylko na przyjście na komisję, żeby bronić swoich racji. To jest naprawdę bolesne – zauważyła Dorota Świątko, wiceprzewodnicząca Rady Gminy.

Radny Zenon Chojnacki stwierdził, że jeszcze jakiś czas temu był za tym, żeby wójt zarabiał jak najwięcej, ale z czasem J. Chodorski pokazał, że nie zasługuje na wyższe wynagrodzenie. Powód? Wójt lekceważy i obraża radnych, nie przychodzi na komisje, nie udziela podstawowych informacji, dezorganizuje pracę urzędu…

- Nie zgadzam się z decyzją Rady Gminy, ale jednocześnie zapewniam Państwa, że będę z taką samą energią i olbrzymim zaangażowaniem pracował na rzecz Naszej gminy. Wczorajsza decyzja rady to nic innego jak polityczne szykany a nie ocena mojej pracy, którą pozostawiam Państwu. Rozumiem motywy postępowania części radnych, zwłaszcza w świetle zbliżających się wyborów. Rozumiem, że kolejne obniżenie mi wynagrodzenia ma mnie złamać i zniechęcić do pełnienia funkcji Wójta Gminy - pisze na Facebooku.

W rozmowach z nami, radni twierdzą, że w żadnym samorządzie bądź firmie nie otrzymuje się maksymalnego wynagrodzenia jedynie z tytułu sprawowania funkcji. W ocenie większości radnych wójt nie wykonuje swoich obowiązków w sposób należyty, dlatego też nie zasłużył na maksymalne wynagrodzenie. Jakie przykłady podają? Nieobecności podczas posiedzeń komisji i sesji, niedoszacowanie budowy ścieżek rowerowych o blisko 7 mln zł, ukrywanie informacji o fatalnym stanie budynku przedszkola w Chotomowie, brak zakupu lokalu na świetlicę osiedlową dla mieszkańców Przylesia, brak bieżącego utrzymania i naprawy dróg, opóźnienia w rozbudowie przedszkola w Jabłonnie, problemy z budową sieci wodno-kanalizacyjnej czy budowa oświetlenia w ul. Chabrowej w Rajszewie, gdzie latarnie oświetlają pole.

Jabłonna Dla Mieszkańców

14 thoughts on “Wójt z niższą pensją. Od lipca będzie zarabiał 5320 zł

 • 29 czerwca 2018 at 14:39
  Permalink

  Ja tez jestem jedynym zywicielem rodziny i takze mam kredyt na mieszkanie. Chcialbym zarabiac te 5000 zł…………. no coz im wiecej sie ma tym wiecej sie chce.

  Reply
  • 1 lipca 2018 at 13:39
   Permalink

   Odczytuję to jako przesłanie: KASA, KASA, KASA i nic więcej się dla mnie nie liczy. Skargami do mieszkańców wójt pokazuje, że nie jest w stanie nic SAM zrobić ze swoim własnym problemem. Nie posiada zdolności koncyliacyjnych i zdolności do rozmów, a to podstawa w samorządzie. Wiec się skarży całemu światu, jak mały Jaś w przedszkolu. Pokazując tym samym, że się nie nadaje na wójta. Jeden wielki okrzyk rozpaczy “pomóżcie”, bo nie wiem co mam zrobić. Ja na pewno na taką osobę nie będę głosować.

   Reply
 • 29 czerwca 2018 at 15:00
  Permalink

  A może 5 kotów ma i dwa psy ? Wtedy wydatki są jeszcze większe i domaganie się większej pensji po części może być uzasadnione, ale jest to żenujące granie na emocjach, żeby domagać większej pensji. Jutro idę do mojego szefa ciekawe co powie na taką argumentację. Powiem że u nas wójt takiej używał zamieszczając to na fejsbooku. 🙂 Takich jaj to w życiu nie widziałem. A tu real. 🙂

  Reply
 • 29 czerwca 2018 at 18:35
  Permalink

  Jaka praca, taka placa. Niestety nie zarobił na wyższą pensje.

  Reply
 • 29 czerwca 2018 at 19:08
  Permalink

  A gdzie lokalna pomoc Domeniccy? Może ona pomoże w końcu miły gest odwdzięczyć się może suschi .Naj naj naj i naj niższa pensyjka o wykraķała Jaka praca taka płaca w końcu transparentnie i tak za dużo i jeszcze obniżyć fundacyjnym koleżanką i będzie trochę oszczędności dla gminy.

  Reply
 • 29 czerwca 2018 at 19:43
  Permalink

  Ktos tu napisal ze wynagrodzenie wojta idzie z publicznych pieniedzy. z tego co wiem to twoje tez bo pracujesz pan w urzedzie.

  Reply
 • 30 czerwca 2018 at 15:34
  Permalink

  akurat to zdjęciee kojrzy mi sęe z podpisem dziecioł w drzewo stuka a dziewcze płakało…..cho cho chooooooo…….

  Reply
 • 30 czerwca 2018 at 17:06
  Permalink

  To jakaś ściema. Wójt Chodorski nie jest jedynym żywicielem rodziny, jego żona jest prezesem fundacji. Praca charytatywna czy odpłatna za wpłaty darczyńców? Warto się temu przyjrzeć i zdemaskować kłamcę.

  Reply
 • 30 czerwca 2018 at 20:32
  Permalink

  Nakazem sądowym Wójt dostał zwrot kasy jaką mu leśne dziadki zabrały… Dostanie i tym razem. Tylko bardzo mali ludzie są zdolni do takich rzeczy. Bogowie zabierają kasę? Za ich poziom nieporadności sami powinni płacić za to, że są radnymi.

  Reply
 • 30 czerwca 2018 at 20:34
  Permalink

  Za takie wynagrodzenie to tylko OWSIKI będą kandydowały na Wójta.

  Reply
  • 2 lipca 2018 at 09:52
   Permalink

   Święta prawda. Z tej porady, o kłótniach wójt powinien wyciągnąć wnioski przynajmniej na koniec swojego pontyfikatu.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *