Wójt przesłuchiwał nauczycieli?

Jarosław Chodorski razem z mecenasem Sławomirem Markowskim dzisiejszy poranek spędził w Szkole Podstawowej w Jabłonnie. Według informacji, które uzyskaliśmy, wójt próbował... przesłuchiwać nauczycieli. W szkole pojawiła się policja.

- Dzisiaj (13 maja 2016 r.) Wójt Jarosław Chodorski zaproponował przewodniczącym zespołów nadzorujących przebieg sprawdzianu szóstoklasisty w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej spotkanie, podczas którego miały być poruszone kwestie związane z przeprowadzeniem egzaminu oraz zdarzeń, które nastąpiły po zakończeniu prac zespołów – taki komunikat umieszczono dziś o godz. 19.00 na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Gmina poinformowała, że w spotkaniu, które odbyło się w jabłonowskiej szkole, wzięli udział wójt Chodorski, mecenas Markowski oraz - na zaproszenie wójta - przewodniczący zespołów kontrolnych. W spotkaniu uczestniczyli także zastępca dyrektora szkoły Joanna Marjańska, przedstawiciel Związków Zawodowych Nauczycieli, jak również Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu - Arkadiusz Syguła wraz z Teresą Gałecka - członkiem komisji.

- Rzeczowe rozmowy w tak szerokim gronie oraz w formie jaką przybrało spotkanie nie były możliwe do przeprowadzenia, stąd też zaprzestano rozmów – czytamy w komunikacie.

O komentarz w sprawie spotkania opisanego przez urząd, poprosiliśmy radnego Sygułę. Ten jest zszokowany informacją, która pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Gminy.

- Nie uczestniczyłem w żadnej komisji, tylko razem z radną Teresą Gałecką przerwałem to spotkanie. Wójt przesłuchiwał nauczycieli i ostrzegał, żeby mówili prawdę, bo zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Pytaliśmy, co to za przesłuchania i na jakiej podstawie odbywają się, skoro nauczyciele nie są pracownikami wójta. Wyprosiliśmy pana Chodorskiego, bo wójt nie jest prokuratorem, ani sędzią. Nie rozumiem, dlaczego na stronie urzędu wprowadza się w błąd - informuje radny Syguła.

Jak udało się nam ustalić, w szkole pojawiła się dziś policja. Przedstawiciele placówki poprosili o interwencję mundurowych w związku z zachowaniem wójta. Nauczycielki były roztrzęsione.

Jabłonna Dla Mieszkańców

41 thoughts on “Wójt przesłuchiwał nauczycieli?

 • 14 maja 2016 at 07:28
  Permalink

  Szukam pracy w szkole na zmywaku, odległość bez znaczenia.

  Reply
 • 14 maja 2016 at 08:39
  Permalink

  Oczywiscie, moge Ci to stanowisko zapewnic Drogi @Krasnalu, tylko pamietaj o mnie przy glosowaniu nad absolutorium.

  Reply
 • 14 maja 2016 at 08:43
  Permalink

  Wójt już nie wie w jakim charakterze pracuje,pogubił sie chłopina. Wszystkiego na raz nie można mieć p.wójcie to sie nazywa “pazerność” 🙂

  Reply
  • 14 maja 2016 at 11:44
   Permalink

   owsik szaleje………z pazernosci , a dama do towarzytswa przecie sama prowadzała Jarusia za ręke, od domu do domu i zachwalała “trefny towar” jako pełnowartosciowy.

   Reply
 • 14 maja 2016 at 10:02
  Permalink

  perspektywa dla Gminy Jabłonna jest bardzo zła z możliwością fatalnego końca Jarosława. Podobna ocena dotyczy “rodziców chrzesnych” owego Jarosława.

  Reply
 • 14 maja 2016 at 10:15
  Permalink

  Szkoda, że Pan Syguła i Pani Gałecka księdza nie wezwali. Niektórzy nauczyciele dostaliby rozgrzeszenie i spokojnie z podniesioną głową poszli by na niedzielną Mszę i usiedli w pierwszej ławce.

  Reply
 • 14 maja 2016 at 11:24
  Permalink

  Ubiegamy się o środki unijne. Chcemy otworzyć fabrykę pączków 🙂

  Reply
 • 14 maja 2016 at 11:47
  Permalink

  jak będziecie tak “skuteczni’ jak ostatnio dla szkoly, przedszkola i w temacie kanalizacji to z głodu zdechniecie łocho cho choi chu…..amen

  Reply
 • 14 maja 2016 at 11:47
  Permalink

  Biedni nauczyciele, biedna Pani Dyrektor, gnębieni, przesłuchania, naganka.
  SZKODA ŻE NIKT NIE NAPISZE O SKRZYWDZONYCH DZIECIACH !!!!!!!

  Reply
  • 14 maja 2016 at 19:55
   Permalink

   Biedne skrzywdzone dzieci !!! Gdyby po tych rzekomych podpowiedziach te biedne, skrzywdzone dzieci napisały test na 100% to wszystko byłoby OK i żaden z tych “kryształowo uczciwych” rodziców nie pisnąłby nawet słowa krytyki pod adresem szkoły, dyrekcji albo nauczycieli.

   Reply
   • 14 maja 2016 at 21:07
    Permalink

    Nauczycielu??? Zachęcam do art art.75 ust.1 KN jeśli wiesz o czym piszę.

    Reply
   • 14 maja 2016 at 21:11
    Permalink

    Ciekawe nauczycielu, czy zeszłoroczne wyniki szkoły też nie były jednym wielkim kłamstwem – niestety wszystko na to wskazuje.
    Najwyraźniej kłamstwo to chleb powszedni dla szkoły, pani dyrektor, nauczycieli, radnych i innych.

    Reply
    • 14 maja 2016 at 21:55
     Permalink

     Ciekawe co na to wskazuje? To że w zeszłym roku dzieci dobrze go napisały? I ktoś tu pisał o biednych skrzywdzonych dzieciach, a rzucając takie domysły nie krzywdzi się zeszłorocznych szóstoklasistów.

     Reply
   • 14 maja 2016 at 21:29
    Permalink

    A słyszałeś kiedyś, żeby nauczyciele podpowiadali źle????? Nie??? To już usłyszałeś.

    Reply
    • 14 maja 2016 at 22:09
     Permalink

     Nauczyciel dobrze podpowiadający jest OK to nie oszustwo i kłamstwo. Gratuluję poglądów.

     Reply
 • 14 maja 2016 at 13:51
  Permalink

  O proszę, jednak na aferze feriowej się nie skończyło… Pan Wójt jednak szuka taniego poklasku, by wybić się ku sławy… Zaczyna jak każdy poczciwy obywatel-od szkoły. Przykro mi to mówić ale na szkołę dla Pana już jest za późno. Jak to mówią, z gówna złota nie ulepisz, więc panie Wójcie trzymaj Pan swój stołek w garści bo na miejsce wójta jest już kilku chętnych. A szkole też Pan sprawdź, ściągnij Pan jeszcze Malanowskiego i Rutkowskiego to fajny program nagracie, przecież te całe zamieszanie to i tak nie z Pana pieniędzy..

  Reply
 • 14 maja 2016 at 15:16
  Permalink

  Czyżby moddy’s fryzio zdobywał nową sprawność zucha – w kategorii “przesłuchania” ;). Kolejna sprawność to jazda na taczce bez krawata.

  Reply
 • 14 maja 2016 at 20:11
  Permalink

  Szanowni.

  Rozumiem, że pan Syguła to akuraaat wtedy kiedy Wójt przebywał w szkole PRZYPADKIEM znajdował się w szkole i ustanawiał nowy ład z panią Tereską.
  Niewątpliwie pan od koparki ma niesŁYCHAne predyspozycje żeby się tematem oświaty PROFESJONALNIE i RZETELNIE zająć. Panie Przewodniczący Komisji Oświaty – liczymy na pana błyskotliwe pomysły poparte wiedzą.

  Przypadkowy mieszkaniec gminy Jabłonna

  Reply
 • 14 maja 2016 at 21:02
  Permalink

  Nikt nie patrzy na stan psychiczny dzieci. Liczy się tylko ratowanie d….py i traconych wynagrodzeń. A przecież to my dorośli powinniśmy dbać przede wszystkim o te skrzywdzone dzieci.

  Reply
  • 14 maja 2016 at 21:14
   Permalink

   Panie co tam dzieci trze tyłki ratować, dzieci to drugorzedna sprawa musą przywyknąć 🙂 !!

   Reply
 • 14 maja 2016 at 21:05
  Permalink

  Prokurator już układa swoje pytania dla winnych zaniedbań i będzie kierował niezwłocznie sprawę do sądu. Kto polegnie komisje czy dyrektor, przewodniczący komisji oświaty, wójt, no kto ???

  Reply
 • 14 maja 2016 at 21:07
  Permalink

  Ja tam hektara w Jabłonnie ni mom ale dziecko w szkole w Jabłonnie mom. Jak widać wóda niektórym zdrowo ryje banie. Jakie predyspozycje w naszej ukochanej Jabłonnie trzeba mieć aby zostać specjalistą ds. oświaty? Zmywanie garów i kopanie rowów to chyba za mało ……. Liczymy na sprawiedliwe rozwiązanie tematu.

  Z nadzieją na lepsze jutro w naszej kochanej WSI.

  Mrówka Z……….

  Reply
 • 14 maja 2016 at 21:10
  Permalink

  “Mów dziecku, że wie, że umie, że potrafi”

  Janusz Korczak

  Ktoś podczas sprawdzianu potraktował to zbyt dosłownie i mówił dzieciom co mają wiedzieć, umieć i potrafić……

  Reply
 • 14 maja 2016 at 21:20
  Permalink

  Maja sprawdzać konkurs który wygrała niejaka juz oznaczona różnymi przydomkami lojalna i zawsze lojalna Famke.

  Reply
 • 14 maja 2016 at 21:26
  Permalink

  To ja przez ten tydzień nie wypuszczam dzieci do szkoły i przedszkola bo jak wójt pozamyka pozawiesza i wojsko wpadnie to dzieci stresu jak w Iraku doznają.A wszystko to bo chodzi o dobro dzieci tak tak baju baj baju baj

  Reply
 • 14 maja 2016 at 21:28
  Permalink

  Wójt przesluchiwal Sedzia Anna Wesolowska osądzi a Macierewicz ukaże.

  Reply
 • 14 maja 2016 at 21:31
  Permalink

  Moje dzieci więcej nie wezmą udziału w żadnym konkursie przyg przez Ug.

  Reply
 • 14 maja 2016 at 21:34
  Permalink

  A może wójt został sędzią i chodzi sobie np piątek 13 przesłuchuje naród?

  Reply
 • 14 maja 2016 at 21:37
  Permalink

  Jestem w poniedziałek w UG nie mylić z Ugandą jesli wójt będzie mimem dzwonię do cyrk Zalewski.

  Reply
 • 15 maja 2016 at 14:46
  Permalink

  Jabłonowskie ugory już zabudowane trza tera zaorać edukacyjny zaścianek. Swiat idzie do przodu czas dołączyć do jasnej stony mocy.

  Reply
 • 15 maja 2016 at 19:39
  Permalink

  a wszystko to bo……

  “Jak zwykle jestem pod wrażeniem tych bzdur wypisywanych przez ulubienice wójta i jego przydupasów….

  Jak zawsze sprzedam wam trochę faktów o których wstyd powiedzieć….

  Gmina ma problemy z kasą, przegrana sprawa… kanalizacja….itd…
  Potrzebne pieniądze….oczywiście, że tak!!!!!!!!!!!!!

  Chotomów dostał propozycje , żeby do szkoły przyjąć czterolatków i odmówił. Jabłonna dostała też taką propozycję i dyrektorka odmówiła….
  Dla Gminy to niezła oszczędność, czemu? Każdy czterolatek w prywatnym przedszkolu to koszt dofinansowania dla urzędu. Rachunek prosty, niech to będzie np. 40 dzieci razy 1000 zł przez 12 miesięcy. Zgadza Wam się rachunek.

  Idziemy dalej. Zlikwidowanie stołówki szkolnej w Jabłonnie kolejne oszczędności dla Wójta.

  Idziemy dalej. Obcięcie arkusza, który musi wójt podpisać aby placówka wiedziała jak funkcjonować, to kolejne oszczędności wójcinka.
  Rachunek jest prosty.

  ABY KASA SIĘ ZGADZAŁA TRZEBA SIĘ POZBYĆ TEGO KTO NA TO NIE POZWOLI

  I tak mamy podsumowanie tego co po raz kolejny Nasz wójt chce zrobić dzieciom ze szkoły w Jabłonnie. Oczywiste jest to, że Chotomów zostawi w spokoju, bo jego syn tam się uczy, więc niech cierpią dzieci z Jabłonny.

  Możecie wierzyć w te szemrawe docinki stosowane przez podwładnych urzędu albo popatrzcie na Fakty i na prosty rachunek.

  Pytanie czy rodzice dzieci z Jabłonny chcą aby szkołą zarządzał ktoś kto będzie dupowłazem Wójta czy może ktoś kto wywalczy dla Tych Dzieci wszystko co im się należy…”

  Reply
 • 16 maja 2016 at 06:18
  Permalink

  Dzieci tylko mogą zyskać na oczyszczeniu zarządzani szkołą. Jednak jak Wójt nie udźwignie odpowiedzialności za funkcjonowanie oświaty niech szykuje się wraz z dyrektorka na przejażdżkę jednokołowym pojazdem 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *