Wznowią sesję po 7 dniach. Wójt znowu nie wyśle urzędników?

7 dni potrwa przerwa w sesji Rady Gminy Jabłonna. Obrady rozpoczęły się w ostatnią środę, po czym zostały przerwane i będą kontynuowane jutro. Powód? Wójt zabronił urzędnikom udziału w sesji. Nie zapewnił również obsługi prawnej, przez co radni nie byli w stanie podejmować uchwał. Trwa konflikt w jabłonowskim samorządzie.

- W związku ze skandalicznym zachowaniem w dniu wczorajszym Radnych Gminy Jabłonna - Witolda Modzelewskiego, Arkadiusza Syguły, Doroty Świątko, Teresy Gałeckiej, Marka Zielińskiego informuje, że w dniu dzisiejszym pracownicy Urzędu nie będą uczestniczyć w sesji - poinformował radnych mailowo w dniu sesji wójt Jarosław Chodorski.

W poprzedni wtorek doszło do zamieszania w sekretariacie wójta. Kiedy okazało się, że wójt nie zapewnił radnym obsługi radcy prawnego oraz skarbnika podczas Komisji Budżetowej, radni postanowili udać się do wójta, aby wyjaśnić wątpliwości odnośnie zapisów w jednej z uchwał. Na miejscu okazało się, że nieobecność wójta podczas posiedzenia komisji była spowodowana przerwą na obiad oraz oczekiwaniem na wywiad z lokalnym dziennikarzem. Wójt uznał przyjście radnych za wtargnięcie do gabinetu i okupowanie sekretariatu. Sekretarz Agnieszka Sobczak wezwała policję.

- W sekretariacie nie było nikogo. Drzwi do gabinetu pana wójta były uchylone. Zapukałem. Usłyszałem „proszę”, po czym wszedłem do tego gabinetu. Za mną wszedł radny Arkadiusz Syguła, pozostali członkowie komisji byli na korytarzu. Poprosiłem pana wójta o chwilę rozmowy, aby poświęcił nam minutę i poprosił do gabinetu radcę prawnego celem wyjaśnienia wątpliwego według nas zapisu. Wówczas w drzwiach gabinetu pojawił się wicewójt i zasłonił wejście do gabinetu - mówił na sesji Witold Modzelewski, przewodniczący rady.

Przewodniczący odniósł się do publikacji jednej z gazet, sugerującej, że doszło do przepychanek. Poinformował, że nie miało to miejsca. W poprzednim tygodniu odsłuchaliśmy nagranie z sekretariatu wójta, na którym nie stwierdziliśmy, żeby doszło do przepychanek. Tego samego dnia to samo nagranie trafiło do dziennikarza wspomnianej gazety. Mimo to tygodnik w swoim artykule nie wykorzystał udostępnionych materiałów i poinformował o przepychankach.

Od kilku miesięcy wójt Chodorski unika przychodzenia na sesje Rady Gminy. Wydarzenia z sekretariatu postanowił wykorzystać jako pretekst, aby tym razem na obrady nie wysłać również urzędników. Mimo że zgodnie z przepisami w posiedzeniu powinien uczestniczyć radca prawny, wójt nie wyraził na to zgody.

- Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego wójt stosuje odpowiedzialność zbiorową i chce karać wszystkich mieszkańców. Czym zawinili mieszkańcy, że w pracach jednostki samorządu terytorialnego nie uczestniczą wójt i merytoryczni pracownicy? Może nasze zachowanie było niestosowne? Rozumiem postępowanie wójta, ale czym zawinili mieszkańcy? W mojej ocenie nie jesteśmy niczemu winni, ponieważ poprosiliśmy tylko o minutę rozmowy, a teraz ktoś robi hucpę przedwyborczą - mówił W. Modzelewski.

W związku z brakiem radcy prawnego i wątpliwościami, co do zapisów w uchwale budżetowej, przewodniczący ogłosił przerwę w obradach do najbliższej środy. Jutrzejsze posiedzenie odbędzie się o godz. 10.00 w Domu Strażaka. Czy tym razem uda się dokończyć obrady, czy może jednak wójt w dalszym ciągu będzie walczył z radą i zabroni pracownikom udziału w sesji? Przekonamy się już jutro.

Przed ostatnią sesją doszło do jeszcze jednej dziwnej sytuacji. Wójt Chodorski wystąpił w piątek, 21 września do przewodniczącego Modzelewskiego o zwołanie sesji nadzwyczajnej na wtorek, 25 września, mimo że wiedział, iż w środę, 26 września miała odbyć się sesja zwyczajna. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, wójtowi zależało na zwołaniu sesji nadzwyczajnej, ponieważ poza punktem dotyczącym zmian w budżecie, nie musiałby odpowiadać na pytania radnych i mieszkańców, a co za tym idzie mógłby zbojkotować sesję zwyczajną i nie pojawić się na niej.

Jabłonna Dla Mieszkańców

4 thoughts on “Wznowią sesję po 7 dniach. Wójt znowu nie wyśle urzędników?

 • 2 października 2018 at 17:15
  Permalink

  nie ostatnio ale od dłuzszego czasu wójt unika spotkań z mieszkańcami, czyzby przeczuwał koniec swojego “panowania” ?

  Reply
 • 2 października 2018 at 18:19
  Permalink

  Ten facet (wójt) powinien się leczyć. Dość już namieszał i ośmieszył samorząd. Jak długo jeszcze przyzwoici ludzie muszą patrzeć na tą hucpę w jego wydaniu. Dość trwonienia pieniędzy publicznych i chorych wizji. Paszoł won!

  Reply
 • 3 października 2018 at 16:18
  Permalink

  Dziś odbyła się przedostatnia sesja Rady gminy i tak jak już stało się standardem w jabłonowskim samorządzie nie było nikogo z władz gminy jak również p.mecenasa czy p,skarbnik ale mieliśmy fantastycznego gościa w osobie p. wójta z Wieliszewa Pawła Kownackiego i przypomniałam sobie ubiegłe lata kiedy to my radni zawsze mieliśmy jako rada gminy pełną obsługę prawno -merytoryczną. .Wręcz zatęskniłam za tymi czasami kiedy radny mógł zwrócić się z każdym zapytaniem i od razu dostawał odpowiedź lub w najbliższym czasie .My jako rada nawet nie pytamy bo i tak nikt nie udziela nam odpowiedzi . To naprawdę jest sytuacja patowa bo trudno jest wytłumaczyć naszym mieszkańcom dlaczego tak się dzieje że nie ma współpracy między władzami gminy a radą gminy,a jak nawet próbujemy się dowiedzieć o sprawy tak ważne dla mieszkańców i gminy to jesteśmy traktowani jak intruzi ,ale cieszę się że mimo naszych nieporozumień gmina Wieliszew chce z nami współpracować i realizować tak ważną inwestycję w Janówku Drugim jak kanalizacja .Jeszcze raz dziękuję wójtowi z gminy Wieliszew za taką postawę i decyzję wspólnej współpracy .Mam nadzieję że w najbliższym czasie i w gminie Jabłonna wróci normalność i będzie wójt który będzie przestrzegał prawa samorządowego .

  Reply
  • 3 października 2018 at 18:02
   Permalink

   Witam pani Tereso, jest takie powiedzenie prawdziwego mężczyzne poznaje sie jak kończy a nie jak zaczyna ;), napisała pani ze chcemy wójta przestrzegajacego prawo samorzadnosci, ja uważam ze musi miec odrobine przyzwoitosci bo ten obecny tego nie ma i mus sznowac ludzi czego ten nie posiada i co najważniejsze musi mieć troche tego przysłowiowego oleju w głowie, czego temu też barkuje bo ma chyba sodowa wode Pozdrawiam

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *