Zlikwidowano plantacje konopi indyjskich

Zlikwidowano plantacje konopi indyjskich

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji oraz dzielnicowi z Legionowa zlikwidowali na terenie Jabłonny i Legionowa dwie plantacje konopi indyjskich. Zabezpieczono prawie 160 krzaków nielegalnej rośliny oraz 940 gramów suszu marihuany. Czterem Ukraińcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji, pełniący służbę na terenie Legionowa na ul. Moniuszki, zwrócili uwagę na zaparkowanego Volkswagena. Osoby stojące przy samochodzie podejrzanie się zachowywały, a jedna z nich na widok przejeżdżających pojazdów schowała się za auto. Policjanci przystąpili do legitymowania mężczyzn. Byli to trzej Ukraińcy w wieku 18 i 20 lat. Kiedy funkcjonariusze zajrzeli do środka Volkswagena, "uderzyła" ich silna woń marihuany. Na tylnym siedzeniu znaleźli 10 krzaków konopi indyjskich. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

- W wyniku podjętych kolejnych czynności policjanci odkryli na terenie Jabłonny plantację konopi indyjskich, skąd pochodziły krzaki znalezione w Volkswagenie. Podczas przeszukania mieszkania jednego z mężczyzn, policjanci znaleźli torebkę foliowa, a w niej susz roślinny. W domu innego zatrzymanego mężczyzny znaleziono kolejne porcje suszu roślinnego i zatrzymano czwartego 22-letniego obywatela Ukrainy - podejrzanego w tej sprawie – informuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Wszyscy mężczyźni zostali dowiezieni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty uczestnictwa w przygotowaniu do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci 940 gramów marihuany poprzez założenie plantacji. Jak ustalili śledczy konopie zostały zebrane, wysuszone i były przygotowane do sprzedaży.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty przygotowania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskami o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, do których sąd się przychylił. Za to przestępstwo obywatelom Ukrainy może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Długo nie trzeba było czekać na kolejny sukces policjantów. Już następnego dnia na terenie Legionowa znaleźli kolejną plantację konopi indyjskich. Na jednej z posesji ujawnili i zabezpieczyli 147 krzewów w różnych fazach wzrostu, które zostały przesłane do dalszych badań. Śledczy ustalą do kogo należy nielegalna uprawa. Obie sprawy mają charakter rozwojowy.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Policja

10 komentarze/y

 1. powiedziałem Żonie, że zakładamy szklarnię, taką zwykłą, tanią, z poliwęglanu (on, niestety, jest trochę matowy i słabo widać z zewnątrz co w środku). Żeby pobawić się w uprawę (choć zero się na tym znam i jak wyjdzie mi pierwszy pomidor czy cytryna to będę przeszczęśliwy). Pomysł jest taki, żeby mała szkalrnia mała oświetlenie także po zmroku (zwykła sodowa lampa), czyli będzie wyglądać po zmroku trochę jak ufo. Moja Żona: “OMG, wiesz co się będzie działo? Dwa razy w tygodniu wizyta policji. Na baniak upadłeś? Od razu dorób im klucz i daj dzielnicowemu, żeby nam głowy nie zawracali i żeby sobie mogli sami zajrzeć. Ale jak mi pomidorów dotkną, to zabiję!”
  Więc sprawa ma charketer rozwojowy 🙂

  • “Na baniak upadłeś?” – ooooo, moja Mariolka nigdy by się nie ośmieliła uderzyć do mnie w takie słowa.
   Ale cóż, w przypadku nieszczęśników których żony zarabiają więcej niż oni, lekceważenie, czy nawet poniżanie przez partnerkę – to norma. 😉

   • 🙂 ależ kręciszu, ty wciąż o tych swoich nocnych fantazjach. Nie wypada, nawet jeśli ta twoja mariolka istnieje 🙂

    • Nie bierz więcej tego świństwa, bo znowu będziesz plótł jak potłuczony.

     • o, kolejny locals, który nie kuma dawkowania. Przeczytaj, cienki chłopcze, ulotkę 🙂

 2. Alf

  Ale badyle, przecie to sie nadaje na pasze tylko a zarzuty jak za hoolandie haha 😉

 3. eku

  Lepszej rekomendacji nie trzeba. Cienki chłopiec Marcinek czytał ulotki i co prezentuje? Ordynarny hejt frustrata. Niech bierze 🙂 I niech się czuje Bogiem, ale tylko w internecie. To jest dla niego terapia bycia lepszym, choć przez chwilę. Zdrowiej.

  • chłopie, jak chcesz wciąż hejtować poza tematem – poproć Marcina, spotkaj się i wyjaśnij to sobie. Ale stąd już spieprzaj, bo imiona się mnożą a wciąż nie wnosisz nic. Nie musisz go lubić, po prostu odnoś się do tematu a nie swoich pretensji.

   • aik

    Tak? Bo to jest forum dla hejtera Marcinka, a inni woon? Takiemu trollowi wolno? Frank nie rozmieszaj.

    • Tylko, że mi nie robi to różnicy co ty myślisz o innych komentujących, tak trudno trzymać się tematu? Marcin jest trudny, ale w jednym ma rację – te posty o trollowaniu czy frustracji pisze jedna i ta sama osoba a tylko zmienia opisy, ubogie słownictwo i ta sama teza – takich ludzi nie ma wielu. Co to zmienia? Jaka jest wartość takiego komentarza? Zero.

Komentarze