Nie zlikwidują skrótu do szkoły w Chotomowie

Właścicielka działki położonej w pobliżu ronda na granicy Jabłonny i Chotomowa starała się o zakup terenu od gminy. Mimo że działka ma powierzchnię jedynie 82 metrów kwadratowych, radni nie zgodzili się na jej sprzedaż. Nie chcieli zlikwidować skrótu dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Chotomowie.

Jeszcze przed wakacjami pod obrady Rady Gminy trafił projekt uchwały dotyczący wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości przy ul. Partyzantów i Ogrodowej w Chotomowie. Chęć zakupu wyraziła właścicielka sąsiedniej działki. Omawiana nieruchomość, według zamiarów Urzędu Gminy, miała zostać sprzedana bez przetargu.

- Już dawno chcieliśmy kupić tę działkę. Mieliśmy podpisane porozumienie z gminą, że kupimy ją, ab poprawić walory naszej działki, z której porządny kawałek został odcięty pod budowę ronda. Wszystko było na dobrej drodze, ale w ostatniej chwili okazało się, że Wydział Inwestycji będzie tam budował ciąg pieszy. Zostaliśmy zmuszeni do podpisania aneksu, stwierdziliśmy, że nie będziemy kopać się z koniem i kupiliśmy część wcześniej wydzielonej działki - tłumaczyła radnym właścicielka sąsiedniej działki.

Po chwili dodała, że minęły już 2 lata, a nadal nie jest tam budowany chodnik. Dlatego też wystąpiła do gminy z pytaniem, czy w tamtej lokalizacji jest planowane wykonanie ciągu pieszego.

- Dostaliśmy decyzję z gminy, że teren został zakwalifikowany jako zbędny na cele inwestycyjne gminy - stwierdziła mieszkanka.

Okazało się, że radni są innego zdania niż urzędnicy. Komisja Rozwoju zauważyła, że działka w przyszłości może zostać wykorzystana pod budowę chodnika i ewentualne przeprowadzenie mediów podziemnych do ul. Ogrodowej. Sprzedając ten kawałek terenu, gmina zablokowałaby sobie możliwość dostępu do ul. Ogrodowej w tak dogodnej lokalizacji.

- Dzieci ze wschodniej części uczęszczają do szkoły tą ulicą. Z czasem będzie ona zrobiona. To przejście, które jest, akurat przechodzi na budkę i pasy - radna Bogumiła Majewska przekonywała, że gminie jeszcze przyda się ten teren i dzieci nie będą musiały nadkładać drogi.

dsc_0824

Ostatecznie większość radnych zagłosowała przeciwko sprzedaży działki. Od głosu wstrzymali się jedynie Artur Szymkowski i Wojciech Nowosiński. Co ciekawe, firma budowlana, której współwłaścicielem jest radny Nowosiński, obecnie wykonuje inwestycję na działce mieszkanki, która starała się o zakup sąsiedniej nieruchomości.

Jabłonna Dla Mieszkańców

3 thoughts on “Nie zlikwidują skrótu do szkoły w Chotomowie

 • 22 października 2016 at 17:37
  Permalink

  Czy to może ten mądrala, co wydawał z siebie “ekspertyzy budowlane” na temat Zegrzyńska 1 bez wejścia do tego budynku? Bo zdaje się coś tam gadał, że kupiłby to w ciemno. Szkoda, że nie kupił 🙂 Bałbym się powierzać takiej firmie budowy choćby budy dla psa, patrząc codziennie na bałagan na tej budowie, kompletnie przypadkowych ludzi oraz wywożone z niej na publiczną drogę błoto, inwestor świadomy swojej odpowiedzialności za te czyny już dawno powinien tę firemkę pogonić w piz…

  Reply
 • 22 października 2016 at 18:52
  Permalink

  “Co ciekawe, firma budowlana, której współwłaścicielem jest radny Nowosiński, obecnie wykonuje inwestycję na działce mieszkanki, która starała się zakup sąsiedniej nieruchomości.” – proszę rozwinąć to “co ciekawe” – bo w tej formie to czystej wody insynuacja. Czy to przystoi portalowi.? 😉

  Reply
  • 22 października 2016 at 19:39
   Permalink

   Wystarczy sprawdzić KRS firmy, której nazwa widnieje na tablicy informacyjnej. Pozdrawiamy.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *