Zrujnowana Modlińska 130. Nie ma dla nich miejsca

- Mieszkam tu od 1964 roku, płacę regularnie, za nic nie jestem winna i serce mnie boli, że zostałam potraktowana jak nie wiadomo kto - mówi nam mieszkanka zrujnowanego budynku przy ul. Modlińskiej 130 w Jabłonnie. Mimo wielokrotnie składanych obietnic o przeprowadzce, dwuosobowa rodzina nadal mieszka w budynku stwarzającym zagrożenie budowlane.

Od 2014 roku wójt Jarosław Chodorski obiecuje starszej kobiecie mieszkającej wraz z córką w budynku komunalnym przy ul. Modlińskiej 130 w Jabłonnie, że zostaną przeprowadzone w inne miejsce. Mimo że obie kobiety każdego dnia boją się, że w końcu dojdzie do katastrofy budowlanej, nie ma dla nich odpowiedniego lokalu.

- Zaproponowano nam tylko jeden lokal. To mieszkanie jest mniejsze o kilkanaście metrów od tego, co mamy. W pokoju nawet nie zmieszczą się dwa łóżka, tylko musiałabym kupić materac i rozkładać na noc. Kuchnia jest mała, nawet stół się nie zmieści. Łazienka też jest malutka - mówi nam jedna z pań. - W swoim mieszkaniu może nie mam luksusów, ale jeszcze nikt nie powiedział, że nie jest zadbane. Chciałabym po prostu mieszkać po ludzku, a nie być rzucana z jednej dziury w drugą jeszcze gorszą - dodaje.

Kobiety przyznają, że w budynku przy ul. Modlińskiej 130 pękają ściany, ale twierdzą również, że przeprowadzka na zdecydowanie mniejszy metraż nie będzie tymczasowa. A na to nie chcą się zgodzić, ponieważ chcą normalnie funkcjonować.

Kiedy co kilka miesięcy pytamy Urząd Gminy o Modlińską 130, urzędnicy rozkładają ręce i mówią, że nie ma lokalu. To jednak nie przeszkadzało wójtowi zawrzeć w 2017 roku umowę użyczenia budynku wraz z gruntem przy ul. Piusa XI w Chotomowie z pracownikiem Urzędu Gminy. Wójt pominął wówczas długą kolejkę oczekujących na mieszkania komunalne i podpisał trzyletnią umowę z jednym z robotników gospodarczych. Kwestia podpisania umowy z pracownikiem urzędu nie była opiniowana przez Społeczną Komisję Mieszkaniową, ponieważ wójt nie wpisał nieruchomości do gminnego zasobu mieszkaniowego.

Jabłonna Dla Mieszkańców

4 thoughts on “Zrujnowana Modlińska 130. Nie ma dla nich miejsca

 • 19 października 2018 at 18:23
  Permalink

  Wójtowi wolno wszystko. Do czasu!

  Reply
 • 21 października 2018 at 13:25
  Permalink

  Może niech się te dwie Panie za pracę wezmą… najlepiej żyć za pieniądze podatników.

  Reply
 • 21 października 2018 at 14:15
  Permalink

  No tak. Jak p. Muniak przez kilka lat dla mieszkańców ruiny nie zrobiła absolutnie nic, to było wszystko w porządku. Jak obecny wójt coś jednak zrobił (zdaje się że większość mieszkańców otrzymała inne lokale) to jest bardzo ŹLE ! ! ! Jaki z tego wniosek?

  Reply
 • 28 października 2018 at 13:32
  Permalink

  Prawie 55 lat mieszkania na koszt innych i ciągle mało. Wszystko się należy, pewnie łaskawie przyjęłyby apartament 130-to metrowy.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *